روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین محدودیت شدید در کرمانشاه اعمال می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با اشاره به محدودیت شدید در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین برای جلوگیری از هرگونه تردد و تجمع، گفت: کلیه بوستان‌ها و اماکن گردشگری و تفرجگاه‌های طبیعی استان تعطیل است و امکان تردد وجود ندارد لذا از مردم تقاضا دارم در خانه بمانند.

هوشنگ بازوند روز دوشنبه در دیدار با امام جمعه کرمانشاه و نماینده ولی فقیه در استان از همراهی صمیمانه مردم، ائمه جمعه و روحانیون در ایجاد همبستگی و مشارکت برای مقابله با بیماری کرونا قدردانی کرد و افزود: براساس نقشه راه تدوین شده برای پیشگیری و کنترل این بیماری پیش بینی های لازم برای ارایه خدمات به بیماران احتمالی انجام شده و هیچ گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد.
بازوند افزود: بر این اساس ضمن آماده سازی ۳۸۰ تخت در بیمارستان‌ها، با همکاری نیروهای نظامی و انتظامی ۲ نقاهتگاه نیز ایجاد شده که برای کمک به انجام دقیق پروتکل و فرآیند درمان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است.
مقام ارشد استان با بیان اینکه ۸۶ درصد مردم در طرح غربالگری شرکت کرده اند، از اهتمام جدی مردم و مسوولین برای انجام اقدامات پیشگیرانه خبر داد و اذعان داشت: یکی از دلایل قرار گرفتن کرمانشاه در رتبه ۲۶ کشور به لحاظ آمار مبتلایان نسبت به جمعیت، همکاری مردم فهیم استان و رعایت توصیه های بهداشتی است که امیدواریم این مهم در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین نیز بر اساس بخشنامه و طرح ابلاغی استمرار داشته باشد.
بازوند گفت: اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با رویکرد کاهش زنجیره انتقال کرونا ویروس در کرمانشاه مورد استقبال قرار گرفته و هم اکنون بازاریان و اصناف به صورت خودجوش وارد فعالیت شده و همکاری مناسبی برای تعطیلی امکان پرتردد داشته اند، همچنین با تعطیلی و محدود نمودن سفرهای بین شهری و حمل و نقل ریلی و هوایی شرایط در حال مدیریت است.
وی اعمال محدودیت در۸۱ محور اصلی و فرعی استان را براساس این طرح به عنوان یکی از عوامل بازدارنده برای جلوگیری از ورود مسافران و کاهش تردد داخل استان مطلوب ارزیابی کرد و بیان داشت: تمام اقدامات سخت گیرانه برای حفظ سلامت مردم است و براین اساس در ۱۲ و ۱۳ فروردین و تا پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز کلیه بوستانها، پارکها، تفرجگاه ها و امکان گردشگری و تاریخی در سطح استان تعطیل است و از مردم تقاضا داریم در خانه بمانند؛ زیرا تیم های نظارتی متشکل از نیروی انتظامی، راهداری، میراث فرهنگی، محیط زیست و منابع طبیعی اجازه هیچ گونه توقفی را در این اماکن نخواهند داد و علاوه بر این مهم امکان تردد خودروها از خروجی شهرها با بسته شدن مبادی ورودی و خروجی میسر نیست.
به گزارش ایرنا، براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تاکنون ۲۱۳ نفر در استان کرمانشاه به بیماری کرونا مبتلا شده اند که ۲۷ نفر از آنان جان خود را از دست داده اند.
از ابتدای شناسایی ویروس کرونا تاکنون ۳۸ هزار و ۳۰۹ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در مجموع ۲ هزارو ۶۴۰ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و ۱۲ هزار و ۳۹۱ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار و با گسترش به اکثر کشورها به یک بحران جهانی تبدیل شده است.