۱۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۳
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83733010
۰ نفر

برچسب‌ها

الحشد الشعبی عملیات داعش را در الانبار دفع کرد

بغداد – ایرنا – سازمان الشحد الشعبی (بسیج مردمی) عراق روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای تیپ ۱۸ عملیات عناصر داعش در منطقه «عکاشات» در غرب استان الانبار را دفع کردند.

به گزارش منابع رسانه ای عراق، الحشد الشعبی در بیانیه ای نوشت که نیروهایی از تیپ ۱۸ بسیج مردمی سحرگاه امروز، حمله عناصر تروریستی داعش به منطقه عکاشات در استان غربی الانبار را دفع کردند.

در این حمله دو مرزبان به همراه یکی از نیروهای الحشد الشعبی زخمی شدند.

در همین حال، الحشد الشعبی امروز از آغاز عملیات «بهار پیروزی» برای پاکسازی بیابانهای استانهای «نینوا» و «صلاح الدین» از وجود بقایای داعش در شمال عراق خبر داد.

در بیانیه بسیج مردمی عراق آمده است که تیپهای ۴۴و ۵۱، نیروهای الحشد الشعبی نینوا، مهندسی و کنترل مواد منفجره با پشتیبانی هواپیمایی، زرهی و پیاده ارتش عملیات بهار پیروزی را برای پاکسازی مناطق بیابانی نینوا و صلاح الدین آغاز کردند.

بر این اساس، نیروهای الحشد الشعبی و پلیس عراق روز گذشته (یکشنبه) نیز موفق شدند در عملیاتی حمله تروریستهای داعش را به جنوب سامرا دفع کنند.

به گزارش منابع عراقی، توطئه عناصر تروریستی داعش برای نفوذ به جنوب سامرا با هوشیاری نیروهای الحشد الشعبی و پلیس فدرال عراق ناکام و خنثی شد.

بر پایه اعلام این منابع، نیروهای تیپ ۴۱ الحشد الشعبی و پلیس فدرال در عملیاتی مشترک تلاش تروریستهای داعش برای نفوذ و ورود به جنوب سامرا را ناکام گذاشتند.

در همین حال، روز شنبه هم نیروهای الحشد الشعبی مخفیگاههای گروه تروریستی داعش را در شمال شرقی «بعقوبه» مرکز استان «دیاله» با خمپاره هدف قرار دادند.

نیروهای الحشد الشعبی اوایل هفته گذشته نیز در عملیاتی امنیت هشت منطقه در استان شرقی دیاله را با پاکسازی عناصر تروریستی داعش تامین کردند.

سازمان الحشد الشعبی عمده‌ترین و مهمترین نیروی عملیاتی عراق علیه تروریستهای داعش به شمار میرود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha