وضعیت کنترل کرونا در کرمانشاه بهتر از دیگر نقاط کشور است

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه گفت: وضعیت این استان در بحث کنترل بیماری کرونا نسبت به دیگر نقاط کشور مناسب‌تر است و بین استان‌های ۲۶ تا ۲۸ قرار گرفته‌ایم.

محمدابراهیم الهی تبار روز دوشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان در سرسرای استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: طرح «فاصله گیری اجتماعی» حول سه محور جلوگیری از ترددهای بی مورد، تامین نیازهای مردم و جلوگیری از شیوع کرونا بود که اطلاع رسانی خوبی برای آن شکل گرفت و در کل اقداماتی که در استان شکل گرفت مطلوب بوده است.  
وی همچنین با اعلام اینکه براساس نظرسنجی صورت گرفته ۹۵ درصد از طرح فاصله گیری اجتماعی استقبال کرده اند، افزود: از ابتدای اجرای طرح، سازمان‌ها تشکل ها و احزاب سیاسی ورود حامیانه داشته و از مردم دعوت به مراقبت و رعایت توصیه ها کردند.
معاون استاندار کرمانشاه ادامه داد: علاوه بر آن از ابتدای برنامه مقابله با کرونا در استان نیز شخصیت ها ادبی هنری و فرهنگی درخواست همکاری از مردم با توصیه ها را در فضای رسانه ای داشته اند که البته نیاز به بازنشر بیشتر دارد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه «نقض تصمیمات و توصیه های ستاد مقابله با کرونا به عنوان یک قبح اجتماعی مطرح شود» از رسانه ها خواست که موارد نقض تصمیمات ستاد کرونا از سوی برخی افراد، شرکت ها یا واحدها به عنوان رفتارهنجارشکنانه را بازنشرکنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به مسدود شدن پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و اماکن گردشگری استان در روز سیزده بدر تاکید کرد: رسانه ها با فضاسازی و اطلاع رسانی مناسب مردم و شهروندان را به درخانه ماندن و عدم شکل گیری اجتماعات در روز طبیعت ترغیب کنند.

به گزارش ایرنا، براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکنون ۲۱۳ نفر در این استان به بیماری کرونا مبتلا شده اند که ۲۷ نفر از آنان جان خود را از دست دادند.

بر اساس آخرین آمار از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون یک هزار و ۱۴۷ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند که ۹۸۵ نفر از آنان ترخیص شده اند و اکنون ۱۳۵ نفر بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند.

ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار و با گسترش به اکثر کشورها به یک بحران جهانی تبدیل شده است.