واکنش توئیتر به پیام غیراصولی رئیس جمهوری برزیل در مبارزه با کرونا

تهران- ایرنا- شبکه‌ اجتماعی توئیتر دو ویدئوی منتشرشده در صفحه رسمی ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل را به دلیل مغایرت با دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا حذف کرد.

به گزارش تارنمای شبکه دویچه وله، در حالی که شیوع ویروس کرونا در کشور برزیل موجب اعمال محدودیت های رفت و آمد در سطح شهر شده است اما ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری راستگرای افراطی برزیل که پیشتر نیز سعی در بی اهمیت جلوه دادن گسترش کوید-۱۹ در این کشور داشته است، در پروفایل رسمی خود، روز گذشته (یکشنبه) ویدئوهایی در حال بازدید از مناطق مختلف پایتخت (برازیلیا) منتشر کرد که ناقض قوانین بهداشتی و توصیه های وزارت بهداشت این کشور علیه ویروس کروناست.  

با وجود آنکه این روزها برزیل از کشورهای درگیر این بیماری همه‌گیر است و به حداقل رساندن تردد در اماکن عمومی به عنوان موثرترین راهکار برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا توصیه شده است اما بولسونارو در ویدئوهای منتشر شده در حالی که مشغول بازدید از مراکز خرید است، مردم را به خرید کردن و ادامه زندگی طبیعی خود تشویق می کند.  

توئیتر پس از حذف پست های بولسونارو در پیامی اعلام کرد، این شبکه در همه جای دنیا با گسترش قوانین نظارتی لازم بر مدیریت محتوای پست های منتشرشده از سوی منابع رسمی که حاوی اطلاعات مغایر با سلامت عمومی جامعه باشد و افراد را بیشتر در معرض خطر ابتلا به کوید-۱۹ قرار دهد، مقابله می کند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در برزیل تاکنون به چهار هزار و ۲۵۶ نفر رسیده که از این تعداد، ۱۳۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

۲۰۲۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha