۱۱۰ بن مواد غذایی بین کارگران روزمزد بیرجند توزیع شد

بیرجند - ایرنا - مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: ۱۱۰ بسته غذایی در قالب بن خرید به ارزش ۱۷ میلیون تومان به همراه ۲۵۰ عدد ماسک سه لایه فیلتردار بین کارگران روزمزد (سرگذر) بیرجند توزیع شد.

مهدی هنری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: شیوع ویروس کرونا و فراگیر شدن آن در سطح استان سبب شد در بعضی کسب‌ وکارها به ویژه قشر زحمتکش کارگران روزمزدی اختلال به وجود آید و برای امرار معاش خود دچار مشکل شوند.

وی ادامه داد: از همین رو به مناسبت اعیاد شعبانیه و ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار برنامه‌ریزی برای توزیع بسته‌های غذایی در قالب بن خرید برای کارگران روزمزدی که به دلیل مشکلات جاری دچار مشکل شده‌اند انجام شد.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی اظهار داشت: بن‌های خرید با هماهنگی سپاه در اختیار کارگران قرار گرفت تا گوشه کوچکی از مشکلات این قشر حل شود.

وی تصریح کرد: همچنین برای جلوگیری از انتشار ویروس در بین این قشر زحمتکش و در حاشیه شهر بیرجند تعدادی ماسک تاکنون توزیع شده است.

هنری یادآور شد: تاکنون ۵۵ هزار ماسک که به کمک خیرین تهیه شده در بین مناطق محروم استان به صورت رایگان توزیع شده است.

وی گفت: ضدعفونی کردن اماکن و معابر عمومی سطح استان توسط جهادگران همچنان به صورت مکرر در جریان است.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی عنوان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته از طریق خیرین بخش قابل توجهی از کمک‌ها در بحث تامین اقلام غذایی و بسته‌های بهداشتی برای اقشار کم برخوردار و آسیب پذیر جامعه ارائه خواهد شد.

وی تاکید کرد: تا پایان هفته جاری در حاشیه شهر بیرجند تعداد پنج هزار ماسک تولید شده در کارگاه‌های تحت حمایت سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی به صورت رایگان در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

هنری گفت: با توجه به ظرفیت گروه‌های جهادی تخصصی در بحث درمان و بهداشت تاکنون از ظرفیت گروه‌های جهادی درمانی و بهداشتی در بیمارستان‌ها استفاده شده است.

وی افزود: همچنین مسوول کارگروه بهداشت و سلامت مجمع جهادگران استان به طور مستمر در بیمارستان ولی عصر (عج) مستقر و درخصوص پیشگیری از ویروس کرونا شانه به شانه با پرسنل این بیمارستان همکاری لازم را دارند.

آمار مبتلایان کرونا در خراسان جنوبی با افزایش ۱۶ مورد مثبت جدید، روز یکشنبه ۱۰ فروردین به ۲۸۲ نفر و فوت شدگان بر اثر این بیماری به ۲۶ نفر رسید.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۸۴۹ آزمایش انجام شده که از این تعداد ۵۶۷ مورد منفی و تست کرونا ۲۸۲ نفر در کل استان مثبت بوده است.

تمامی ۱۱ شهرستان استان مرزی خراسان جنوبی درگیر با کرونا هستند و براساس آخرین آمار تفکیکی، شهرستان‌های بیرجند، طبس، زیرکوه، قاینات و فردوس بیشترین میزان ابتلا را دارند.

اخبار مرتبط