۱۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۱
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83732622
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ورودی‌های جیرفت شبانه‌روز پایش می‌شود

جیرفت - ایرنا - رییس شورای تامین جیرفت گفت: تیم‌های بهداشتی و نظامی برای جلوگیری از شیوع کرونا شبانه‌روز ورودی این شهرستان را پایش می‌کنند.

ابوذر عطاپور وزیری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تیم‌های بهداشتی، بسیج و هلال احمر در ورودی شهر مستقر شده‌اند.

وی با بیان اینکه شهرستان جیرفت پیشانی و ورودی منطقه جنوب کرمان است، گفت: حساسیت ویژه‌ای در کنترل ورودی شهر داریم و از ورود خودروهای غیر بومی جلوگیری می‌کنیم.

فرماندار جیرفت به بازدید امروز خود از ورودی شهر اشاره کرد و گفت: مبادی ورودی خودروها از سمت کرمان در پلیس‌راه جیرفت و از سمت کهنوج در میثم‌آباد تحت رصد کامل تیم‌های بهداشتی است.

وی افزود: در مجموع طی ۲۴ ساعت گذشته ورودی از سمت کرمان پنج هزار و ۲۸۸ خودرو کنترل شده و در ورودی کهنوج نیز ۶ هزار و ۳۲۵ خودرو پایش شدند.

ابوذر عطاپور وزیری به طرح قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا در جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: این طرح با هدف قطع زنجیره انتقال بیماری با کاهش تماس‌ها ، کاهش تردد و جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به استان و حذف ترددهای غیرضروری همزمان با  سایر نقاط کشور اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: ملاک تشخیص بومی بودن، کد ملی یا شماره پلاک خودرو و آدرس مندرج دربیمه‌نامه خودرو بوده و تردد خودرو های غیرمجاز نیز ممنوع است، در صورت مشاهده  در معابر داخل شهرهای استان، به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان جریمه و توقیف خودرو به مدت یک ماه اعمال قانون صورت می‌گیرد.

فرماندار جیرفت به مسافران نوروزی که قصد بازگشت به شهر خود را دارند توصیه کرد برای تردد از کمربندی‌ها استفاده کرده و به هیچ عنوان وارد شهر نشوند.

شهرستان جیرفت با ۳۱۶ هزار نفر جمعیت از پنج بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه، جبالبارز و اسفندقه تشکیل شده و در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع است.

شمار مبتلایان به کرونا در استان کرمان به ۲۳۴ مورد رسیده است.

اخبار مرتبط