جریمه ۵۵۷ دستگاه خودرو در ورودی‌های آذربایجان‌شرقی

تبریز -ایرنا - سرپرست پلیس راه آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: از آغاز طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» در هشتم فروردین ماه جاری تاکنون ۵۵۷ دستگاه خودرو در مبادی ورودی و خروجی استان اعمال قانون شده‌اند.

به گزارش دوشنبه ایرنا، سرهنگ رضا کریمی‌نژاد در یک گفت و گوی خبری افزود: تاکنون ۶۸ دستگاه خودرو نیز توقیف فیزیکی شده‌اند؛ خودروهای توقیفی همزمان۵۰۰ هزار تومان نیز جریمه می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: به هیچ وجه اجازه تردد را به خودروهای غیر بومی نمی دهیم.

این در حالی است که مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی نیز دیروز اعلام کرد میزان تردد خودروها از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال ۶۸ درصد کاهش داشته است.

اروجعلی علیزاده افزود: این آمار از طریق ۸۲ دستگاه ترددشمار آنلاین تعبیه شده در جاده های آذربایجان شرقی به دست آمده و طی ۹ روز اخیر ۲۷۷ هزار و ۴۰۰ مورد تردد خودرو ثبت شده است.

به گفته وی پارسال در فاصله روزهای اول تا نهم فروردین ماه سال گذشته تعداد ۸۶۰ هزار دستگاه انواع خودرو در جاده های آذربایجان شرقی تردد داشت.

طرح فاصله گذاری اجتماعی همزمان با سراسر کشور از هشتم فروردین ماه جاری در سراسر آذربایجان شرقی نیز آغاز شده و علاوه بر پلیس راه، نیروهای ارتش نیز در ۱۱ محور ارتباطی اصلی و فرعی خودروهای عبوری را کنترل می کنند.

تاکنون یکهزار و ۴۴۳ نفر در آذربایجان شرقی به کرونا  مبتلا شده اند و  ۷۸۰ نفر نیز از مبتلایان بهبود یافته اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha