۱۱ فروردین ۱۳۹۹، ۹:۱۸
کد خبرنگار: 1010
کد خبر: 83732577
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ واحد تولیدی در کاشان پلمب شد

۱۱ فروردین ۱۳۹۹، ۹:۱۸
کد خبر: 83732577
۲ واحد تولیدی در کاشان پلمب شد

کاشان- ایرنا- رییس کمیته بازرسی، نظارت و تنظیم بازار ستاد مقابله با بیماری کرونا در کاشان گفت: ۲ واحد تولید فرش ماشینی در این شهرستان به دلیل بی‌توجهی به هشدارها و فعالیت برخلاف ضوابط این ستاد پلمب شده است.

حسین عابدی روز دوشنبه در این زمینه از تشکیل تیم‌ بازرسی با هدف نظارت و کنترل بر فعالیت اصناف، صنایع و اماکن عمومی خبر داد و بیان کرد: این تیم متشکل از نماینده دادستان، بازرس اصناف، صنایع و اداره نظارت براماکن عمومی است که فعالیت خود را از دوم‌ فروردین آغاز کرد.

وی با تاکید بر بازرسی مستمر از واحدهای صنفی و صنعتی کاشان افزود: اگرچه با مشارکت و همراهی بیشتر صاحبان صنایع، بسیاری از شرکت‌ها نسبت به تعطیلی واحد خود اقدام کردند اما همچنان برخی از شرکت‌ها با وجود اطلاع‌رسانی‌ انجام شده و  اخطارهای پی‌درپی، به فعالیت خود ادامه دادند.

رییس کمیته بازرسی، نظارت و تنظیم بازار ستاد مقابله با بیماری کرونا در کاشان اضافه کرد: در راستای قطع زنجیره انتقال کرونا و برای حفظ جان مردم، اصناف و صنایع متخلف که ‌تا ۱۵ فروردین امسال به فعالیت خود حتی به صورت مخفیانه ادامه دهند و به اخطارها و مصوبه‌ها توجهی نکنند، نسبت به پلمب محل فعالیت آنها اقدام خواهد شد.

وی یادآور شد: بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری کرونا در کاشان، فعالیت همه اصناف جز فروشگاه‌های عرضه اقلام ضروری شامل واحدهای عرضه میوه و تره‌بار، لبنیات، قصابی‌ها، نانوایی‌ها، خواربار فروشان، مرغ فروشان، داروخانه‌ها و مرکزهای ارایه خدمات پزشکی و پرستاری تا ۱۵ فروردین‌ماه ممنوع است.

عابدی افزود: تنها فعالیت آشپزخانه‌ها، رستوران‌ها و عرضه‌کنندگان غذاهای فوری به صورت اینترنتی یا تلفنی و ارسال با پیک به صورت بیرون‌بر در این مدت مجاز است.

وی در ادامه نیز از مردم خواست تا هر گونه تخلف واحدهای صنفی را با ثبت شکایت در سامانه تلفنی ۱۳۷ پیگیری کنند.

نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و بیش از ۱۷ هزار واحد صنفی در کاشان حضور دارند که از زمان شیوع ویروس کرونا فعالیت آنها به تدریج با محدودیت‌هایی روبه‌رو شد.

بیماری ویروسی کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد و تا کنون به بیش از ۹۰ درصد کشورها سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

بنابر آخرین آمارهای رسمی از ابتدای شیوع بیماری کرونا در منطقه کاشان (شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل) تا کنون نتیجه آزمایش ۸۳۱ نفر از بیماران مشکوک تنفسی مثبت اعلام شده است، یک‌هزار و ۷۰۷ نفر ترخیص شدند و در زمان حاضر ۳۲۴ بیمار همچنان بستری هستند.

کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۵ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha