۱۲۰ واحد نانوایی متخلف در بروجرد شناسایی شد

بروجرد - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: ۱۲۰واحد نانوایی متخلف با اجرای طرح نظارت بر واحدهای صنفی در این شهرستان شناسایی شد.

حمید آزادبخت روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد واحد نانوایی از مجموع  ۶۰۰ بازرسی بعمل آمده با همکاری دستگاههای مرتبط بهداشت و اتحادیه مربوطه  شناسایی و به پرداخت ۳۷۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شدند.

وی عمده تخلف این واحدها را  کم فروشی، عدم رعایت بهداشت، آرد خارج از شبکه عنوان کرد و افزود : با توجه به انتشار ویروس کرونا  در صورت مشاهده  هرگونه تخلف بدون اغماض برخورد قاطع خواهیم داشت چون از جمله صنوفی که می تواند با عدم رعایت بهداشت سلامت جامعه را دچار مخاطره کند نانوایی ها هستند.

وی افزود : با توجه به حساسیت و نقش ویژه نانوایان در سلامت جامعه‌ و پیشگیری از ویروس کرونا با هماهنگی فرمانداری بروجرد طرح گشت مشترک نظارت بر واحدهای خبازی به طور مستمر ادامه دارد.

رییس اداره صمت بروجرد  اظهارداشت: در این راستا اکیبی متشکل از ۴۰ نفر در قالب تیم های ۴ نفره رییس و کارشناسان بازرسی صمت، شرکت غله، مرکز بهداشت، تعاون روستایی، اتاق اصناف، اتحادیه خبازان و سایر دستگاهها، کار نظارت و ارتقاع سطح بهداشت نانواییها را برعهده دارند.

آزادبخت با تاکید براینکه شهروندان بروجردی می توانند هرگونه تخلف را به سامانه ۱۲۴ گزارش نمایند یادآور شد: برای پیشگیری از ویروس کرونا همه واحدهای نانوایی ملزم به ضدعفونی و استفاده از دستکش و رعایت نکات بهداشتی هستند.

شهرستان بروجرد دارای بیش از ۳۰۰ واحد نانوایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =