تاکید رئیس قوه قضائیه به آگاهی بخشی در حوزه رسانه و حفظ امنیت شهروندان

تهران - ایرنا - رئیس قوه قضائیه در تماسی‌های تلفنی جداگانه با وزیر کشور، رییس سازمان صدا و سیما و استاندار کردستان به ارائه نکاتی در خصوص طرح فاصله گذاری اجتماعی، آگاهی بخشی مفید و موثر رسانه‌ای و تامین امنیت شهروندان تاکید کرد.

به گزارش شامگاه یکشنبه مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در تماس تلفنی با وزیر کشور از اقدامات موثر این وزارتخانه در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تمجید کرد.

وی گفت: با توجه به توصیه کارشناسان و مصوبه ستاد مقابله با کرونا و گزارش‌های که به بنده رسیده است، مدیریت وزارت کشور توانسته اقدامات موثری را در زمینه اجرای این طرح به عمل آورد.

رئیس قوه قضائیه از دست اندرکاران کمیته امنیتی، اجتماعی و سیاسی به جهت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و اجرای مطلوب طرح‌های مقابله با بیماری کویید 19 تقدیر کرد و گفت: امیدوارم با سیاست‌های در پیش گرفته شده و همراهی شهروندان بتوانیم به زودی بر این ویروس وارداتی غلبه کنیم و سلامت را دوباره به جامعه ایران برگردانیم.

نکته دیگری که در تماس تلفنی رئیس قوه قضائیه با رحمانی فضلی مورد تاکید قرار گرفت، حوزه امنیت شهروندان در طول تعطیلات نوروز بود.

رئیسی ضمن تمجید از تمهیدات اندیشیده شده در شوراهای تامین استانی، اظهار داشت: نظر به گزارش‌های ارائه شده اقدامات خوبی در حوزه تامین امنیت شهروندان انجام شده و باید به دلیل تصمیم‌های اتخاذ شده برای مقابله با جرایم سازمان یافته و تامین امنیت شهروندان در این شرایط خاص در شوراهای تامین استان‌ها تقدیر کرد.

**برنامه‌های آگاهی بخش صدا و سیما بسیار موثر بود

رئیس قوه قضائیه در ادامه تماس های تلفنی امروز عصر خود، با علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما گفت‌وگو کرد.

در این تماس تلفنی رئیس قوه قضائیه ضمن تقدیر از تلاش‌ها و اقدامات موثر سازمان صدا و سیما در حوزه اطلاع رسانی، اغنای افکار عمومی در طرح فاصله گداری اجتماعی، آگاهی بخشی در مورد به حداقل رساندن رفت و آمدهای غیرضرور و ساخت برنامه‌های کارشناسی در زمینه مقابله با ویروس کرونا، گفت: رسانه‌ها و بالاخص صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران باید برای مقابله با جنگ روانی دشمن و اغنای افکار عمومی نسبت به حقایق جاری کشور دست برتر را داشته باشند و اجازه ندهند شایعات و اخبار غیرواقعی افکار عمومی را مشوش کند.

رییس دستگاه قضا در ادامه ضمن تقدیر از موفقیت‌های بزرگ رسانه ملی افزود: از دست اندرکاران حوزه خبر و خبرنگاران رسانه ملی به واسطه حضور در صحنه های مختلف برای آگاهی بخشی حداکثری به مردم تشکر می‌کنم و امیدوارم این عزیزان در انجام رسالت بسیار مهم خود همیشه و همواره موفق باشند.

**گزارش استاندار کردستان از مبارزه با کویید 19

در تماس تلفنی رئیس قوه قضائیه با استاندار کردستان، بهمن مرادنیا گزارشی از اقدامات انجام گرفته در زمینه مقابله با ویروس کرونا، اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، اقدامات مختلف در جهت تامین امنیت این استان و موضوعات اخیر مربوط به زندان سقز ارائه کرد.

رییس قوه قضاییه ضمن استماع گزارش ارائه شده، از اقدامات صورت گرفته استانداری کردستان تشکر کرد و نکاتی در باب مسائل امنیتی متذکر شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha