کرونا ۳۳۷ مبتلا و ۳۶ فوتی‌ روی دست خراسان شمالی گذاشت

بجنورد- ایرنا- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: شمار مبتلایان کرونا در این استان تا روز دوشنبه، یازدهم فروردین به ۳۳۷ نفر و آمار فوتی‌های این بیماری نیز به ۳۶ نفر رسیده است.

دکتر سیداحمد هاشمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص تفکیک شهرستانی ببماران، اظهار داشت: در شهرستان بجنورد ۱۶۰ نفر، اسفراین ۷۴ نفر، شیروان  ۲۸ نفر، فاروج ۱۹ نفر، مانه و سملقان ۱۷ نفر، جاجرم ۱۶ نفر، گرمه ۱۷ نفر و راز و جرگلان ۶ نفر به بیماری کووید ۱۹ دچار شده اند. ️

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۷۳ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود یافته و از مراکز درمانی استان مرخص شده اند.
وی افزود: آزمایش ۴۳۸ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است و هم اکنون ۱۵۷ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ بستری هستند.
دکتر هاشمی افزود : تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار نفر در مبادی ورودی استان مورد تب سنجی و غربالگری قرار گرفته اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به افزایش ۳۶ نفری مبتلایان کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، این وضعیت را نتیجه بی توجهی برخی شهروندان به توصیه های بهداشتی، نماندن در منزل و تحرکات زیاد اجتماعی دانست و گفت: متأسفانه گزارش هایی مبنی بر برگزاری مراسم عروسی در شهرستان ها دریافت کرده ایم که اگر به همین ترتیب ازدحام ها و اجتماعات ادامه داشته باشد و مردم در خانه نمانده و مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، شاهد جولان ویروس کرونا و افزایش آمار مبتلایان در استان خواهیم بود.

نخستین فرد مبتلای به کرونا در خراسان شمالی، ۱۲ اسفند پارسال مشاهده شد که تا پایان اسفند ۹۸ شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۱۲۱ نفر و تعداد فوتی ها نیز به ۱۳ نفر رسید.

بر این اساس ۲۱۶ تن از مبتلایان و ۲۳ نفر از جان باختگان این بیماری در استان مربوط به ۱۱ روز فروردین امسال بوده است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =