۱۵۴ واحد تولیدی خراسان شمالی فعالیت خود را تعطیل کردند

بجنورد- ایرنا- معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی،  ۱۵۴ واحد تولیدی در این استان تعطیل و فعالیت آنها متوقف شد.

قربان نباتیان روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به منظور تسریع در قطع زنجیره کرونا، ۱۵۴ واحد تولیدی استان با ۶ هزار و ۴۷۵ نفر کارگر، تعطیل شده است.

وی افزود: این تعداد واحد تولیدی، ۶۵ درصد از شاغلان واحدهای تولیدی  استان را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: واحدهای تولید موادغذایی، با رعایت نکات بهداشتی فعالیت دارند.

وی در زمینه فعالیت شرکت های بزرگ استان اظهار داشت: برخی از شرکت های بزرگ استان شامل واحد فولاد و لوله گستر در اسفراین و کارخانه قند شیروان تعطیل است.

نباتیان افزود: در شرکت آلومینا و پتروشیمی امکان تعطیلی فعالیت نیست، اما فعالیت با  تدابیر و رعایت نکات بهداشتی انجام می شود، علاوه بر آن، تمام مرخصی و ماموریت برای خارج استان لغو شده است.

وی اظهار داشت: شرکت آلومینا اعلام کرده است، کارکنانی که در شیف استراحت هستند، حق خروج از استان را ندارند، در زمان استراحت هم حتما باید حضور خود در شهرستان را اعلام کنند.

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: کارکنان خارج استان که متقاضی سفر به شهرستان خود هستند هم در صورت خارج شدن از استان، حق بازگشت به استان را تا زمان عادی شدن اوضاع ندارند.

وی خاطرنشان کرد: کارکنان در صورتی که در شرایط اضطرار، مجبور به خارج شدن از استان شوند، در زمان برگشت باید هفت روز را در قرنطینه خانگی به سرببرند و پیش از حضور در محل کارخانه هم باید توسط پزشک مجتمع، معاینه شوند.

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: شرکت پتروشیمی هم اعلام کرده است که تدابیر لازم برای فعالیت کارکنان غیربومی اتخاذ کرده است.

طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس‌ها، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیر ضروری در سطح کشور، مصوب ستادملی مدیریت و مقابله با کرونا از بامداد جمعه هشتم فروردین ماه آغاز و تا ۲۰ فروردین ماه اجرا می‌شود

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =