مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی به ۶۴۸ نفر افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به ابتلای ۳۳ نفر دیگر به بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته گفت: بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع این بیماری در استان ۶۴۸ نفر به کرونا مبتلا شده‌ و ۵۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

دکتر جواد آقازاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۳ نفر به تعداد مبتلایان اضافه شد ولی مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی نداشتیم.

وی اظهار داشت: تاکنون نمونه آزمایشگاهی یک‌هزار و ۶۵۴ نفر مشکوک به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی دریافت شده که از این تعداد، نتیجه ۶۴۸ نفر شامل ۳۹ درصد مثبت بود.

وی بیان کرد: تاکنون ۳۶۲ نفر از مبتلایان به کرونا در استان که حدود ۵۶ درصد مبتلایان را شامل می‌شوند، بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

طبق آخرین آمار، ۳۸ هزار و ۳۰۹ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲ هزار و ۶۴۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین ۱۲ هزار و ۳۹۱ نفر در کشور بهبود یافته از بیماری کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =