مبادی ورودی و خروجی بانه در ۲ روز آینده بسته است

سنندج - ایرنا - سرپرست فرمانداری بانه گفت: روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین، تمام ورودی و خروجی های این شهرستان به منظور قطع زنجیره انتقال کرونا و ممانعت از تردد مردم بسته می‌شود.

محمد امین زاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اقدامات انجام شده برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: مسیرهای دمامه، ترخان آباد، جاده سورین، پارک جنگلی بابوس، جاده سلیمانی و مسیرهای منتهی به شهرستان شامل جاده بانه- سردشت، بانه - مریوان، بانه - سقز و بانه - آرمرده در روزهای ۱۲ و  ۱۳ فروردین ماه بسته خواهد بود.

وی اضافه کرد: در روز سیزده بدر (روز طبیعت) طبق سنت قدیمی مردم به دامن طبیعت می‌روند اما امسال با توجه به شیوع کرونا و برای قطع زنجیره انتقال این ویروس تمام راه های ورود و خروج شهر بسته می‌شود.

امین زاده یادآور شد: در روز سیزده بدر شهروندان باید در خانه‌های خود بمانند و تا از شیوع این بیماری جلوگیری شود تا زنجیره انتقال ویروس قطع شود.

وی با بیان اینکه گشت و بازرسی های مشترک برای پپشگیری از تخلفات احتمالی همچنان ادامه دارد، تاکید کرد: در ۲ هفته گذشته بازاریان بانه به صورت خود خوش بازار و پاساژها را تعطیل کردند و روند تعطیلی صنوف غیر ضروری همچنان ادامه دارد و با افراد متخلف نیز برخورد می‌شود.

سرپرست فرمانداری بانه اظهار داشت: تمام اقدامات لازم برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا انجام شده که انتظار داریم شهروندان با ماندن در خانه و کاهش تردد در شهر با ما همکاری کنند.

تاکنون در شهرستان بانه ۷۶ نفر به بیماری کرونا مبتلا شدند و ۴۲ نفر بهبود یافته و ۹ نفر نیز فوت کردند

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha