۱۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۸:۵۴
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83732285
۰ نفر

برچسب‌ها

چین رزمایش های دریایی را برای مقابله با آمریکا افزایش داد

پکن- ایرنا- نیروهای هوایی و دریایی چین همزمان با حضور فزاینده آمریکا در دریای جنوبی و رزمایش های این کشور در دریای فیلیپین، رزمایش هایشان را در منطقه افزایش داده اند.

به گزارش ایرنا، تلویزیون چین روز دوشنبه در گزارشی از حضور فزاینده آمریکا در آبهای دریای جنوبی و همچنین رزمایش های این کشور انتقاد کرد و آورد: در همین حال در روزهای گذشته پس از انجام رزمایش موشکی آمریکا در دریای فیلیپین، نیروهای دریایی و هوایی چین نیز در منطقه دریای جنوبی شروع به برگزاری رزمایش ها و تمرینات مقرر کرده اند.

ناظران بر این باورند که نیروهای ارتش چین به طور دقیق تمامی تحرکات آمریکا از جمله رزمایش اخیر این کشور با هدف حراست از کشتیرانی آزاد در منطقه را زیر نظر گرفته اند.

روزنامه ارتش چین در گزارشی آورده که در ماه مارس امسال نیروهای این کشور در دریای جنوبی تمرینات ویژه رزمی برگزار کرده اند که در جریان آن رزم ناوهای ارتش چین با دشمن فرضی درگیر شده اند همچنین جنگنده های چین شماری از اهداف فرضی را منهدم کرده و موشک های پرتاب شده دشمن را رهگیری و نابود کرده اند و ناوشکن های چین نیز حملات دشمن را دفع کرده اند.

نیروهای آمریکایی با پشتیبانی ناو «یو اس اس مک کمپل» در اطراف جزایر پاراسل که ویتنام و فیلیپین نیز مدعی مالکیت بر آن را دارند، در اوایل ماه جاری میلادی رزمایش موشکی برگزار کردند و به دنبال آن تمرینات نیروهای هوایی و دریایی ارتش چین برگزار شد.

«لی هوامین» از سخنگوهای ارتش چین می گوید که آمریکا بارها برای چین مشکل تراشی کرده و با تهدیدها و تحرکات خطرناک خود آبهای منطقه را مواج کرده و مناقشات را افزایش داده است.

«جو چن مینگ» کارشناس مسایل نظامی در چین بر این باور است که با افزایش گشت زنی ها و رزمایش های آمریکا در منطقه دریای جنوبی به بهانه حراست از کشتیرانی آزاد، ارتش چین توانسته است شمار بیشتری از تمرینات رزمی را برای بالا بردن توان جنگی خود برگزار کند.

وی افزود: چین انواع تسلیحات دفاعی را در این منطقه مستقر کرده است که از جمله آنها می توان به موشک های ام کیو ۹ اشاره کرد.

«چی لایان» از کارشناسان نظامی در تایوان می گوید که ارتش های آمریکا و چین هر دو در دریای جنوبی به دنبال حضور و نفوذ بیشتر هستند و بیشتر از هر زمان دیگری برای این هدف تلاش می کنند.

از سال ۲۰۱۲ میلادی که دولت جدید در چین قدرت را در اختیار گرفت، این کشور برای ساخت جزایر مصنوعی در دریای جنوبی میلیاردها دلار هزینه کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =