هزینه خدمات برای فوتیهای کرونایی مشهد افزایشی ندارد

مشهد- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستانهای شهرداری مشهد گفت: تامین الزامات مورد نیاز جهت رعایت پروتکل های بهداشتی برای متوفیان مبتلا به کرونا باعث ایجاد هزینه مازاد در بخشهای حمل، تغسیل، تکفین و تدفین برای این سازمان شده اما هزینه خدمات برای این فوتی ها افزایشی نداشته است.

حجت‌الاسلام حسین مهدوی دامغانی روز یکشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگاران افزود: با توجه به فتوای مقام معظم رهبری در خصوص تامین هزینه های لازم جهت انجام امور واجب برای متوفیان کرونایی، عمل به این مهم و ارائه خدمات مازاد، هیچ هزینه ای برای بازماندگان این دسته از متوفیان در پی نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: هزینه تامین تجهیزات بهداشتی برای پرسنل و ضدعفونی مستمر محیط آرامستان ها و سالن تطهیر، تجهیز ۱۰ خودروی آمبولانس مخصوص حمل متوفیان با تجهیزات بهداشتی کامل و ضدعفونی آنها و همچنین تخصیص قبور دو طبقه برای دفن به صورت یک طبقه از هزینه های مازاد تحمیل شده بر سازمان است.

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستانهای شهرداری مشهد گفت: با توجه به ممنوعیت ورود پیکر متوفیان به حرم مطهر رضوی یکی از دغدغه‌های اصلی متدینین و علمای مشهد برگزاری نماز میت بود که این نماز همواره برای تمامی متوفیان اعم از متوفیان عادی و یا افرادی که به واسطه بیماری کرونا فوت کرده اند در محل خاکسپاری اقامه می‌شود.

حجت الاسلام مهدوی افزود: رعایت دستورات شرعی و امور واجب در تکفین و تدفین اموات با دقت کامل و تحت نظر ناظران شرعی سازمان انجام می‌شود.

با افزوده شدن ۷۷ مبتلای جدید به کرونا تعداد بیماران مبتلا به این ویروس در استان خراسان رضوی به هزار و ۴۳۸ نفر رسید.

تعداد جانباختگان بیماری کرونا در خراسان رضوی که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت بوده است ۲۰۷ تن اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها