۱۰ هزار عدد ماسک رایگان در مناطق محروم سردشت توزیع شد

مهاباد- ایرنا- مسوول بسیج سازندگی سپاه سردشت گفت: در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ۱۰ هزار عدد ماسک تولید و در بین اهالی شهرها و روستاهای محروم و مرزی این شهرستان توزیع شد.

سرگرد عبداله آذرنیا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، مردمیاری در امر جلوگیری از شیوع آن در دستورکار بسیج سردشت بوده، افزود: برای تحقق این امر ۲ کارگاه فعال در زمینه تولید ماسک در این شهرستان راه‌اندازی شده است.

وی اعزام ۵۰ گروه جهادی شامل ۶۰۰ نفر به مناطق محروم جهت ضدعفونی و گندزدایی معابر، پخش و صرف ۸۰ هزار لیتر مایع ضد عفونی، پخش ۱۰۰ بسته حمایتی غذایی در بین نیازمندان، اهدای ۲ هزار جفت دستکش، اهدای بسته‌های بهداشتی شامل ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی به پایگاه‌های عملیاتی و ایجاد سه ایستگاه سلامت جهت کنترل ورودی‌ها را از اقدامات شاخص بسیج سازندگی در جهت مقابله با شیوع بیماری کرونا در سطح شهر و روستاها عنوان کرد.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک در سطح شهرستان گفت: در اجرای این رزمایش، ۲۶ گروه جهادی با ۲۶۰ نفر نیرو و ۱۰ دستگاه تراکتور ۱٥ هزار لیتری، یک دستگاه وانت با ۲ هزار و ۴۰۰ لیتر و ۱۰ پمپ کوله‌ای ۲۰۰ لیتری به صورت مداوم در حال ضدعفونی شهر سردشت و روستاهای اطراف است.

مسوول بسیج سازندگی سپاه سردشت بیان کرد: قبل از شیوع بیماری در سطح شهرستان نسبت به آموزش چهره به چهره هزار نفر از داوطلبان به بیماری کرونا اقدام شده است.

سرگرد آذرنیا با قدردانی مردم از مشارکت در اجرای مصوبات ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در این شهرستان اضافه کرد: روزانه سه گروه جهادی نسبت به گندزدایی، ضدعفونی و توزیع ماسک و آموزش چهره به چهره در قالب حوزه‌های مقاومت بسیج فعالیت دارند.

وی از مردم خواست با ماندن در خانه و رعایت نکات بهداشتی اعلام شده به آنها در قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا مسوولان را یاری رسانند.

سردشت با جمعیت ۱۲۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع این بیماری در آذربایجان‌غربی ۶۴۸ نفر به کرونا مبتلا شده‌ و ۵۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha