نوزاد مبتلا به کرونا در گناباد نجات یافت

گناباد- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: با تلاش کادر درمانی بیمارستان علامه بهلول گنابادی خطر مرگ نوزاد یک ماهه مبتلا به کرونا در این شهرستان برطرف شده و وضعیت وی رو به بهبودی است.

دکتر جلیل مشاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نوزاد ۳۵ روزه از شهرستان تربت حیدریه پنجم فروردین ماه در بیمارستان علامه بهلول گنابادی بستری شد.

وی ادامه داد: این نوزاد در ابتدای بستری بدحال و با تنفس تند و علائم تنگی نفس تحت درمان قرار گرفت و آزمایشهای بالینی گواه این مساله و ابتلای وی به بیماری کرونا بود که با تلاش کادر درمانی بیمارستان بهلول به صورت خاص درمان وی شروع شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: هم اکنون خطری سلامتی این نوزاد مبتلا به کرونا که در نوع خود در بین بیماران مبتلا به کرونا در سطح کشور بسیار نادر است را تهدید نمی کند و وی در بخش قبلی کودکان بیمارستان بهلول گناباد که به کودکان مبتلا به کرونا اختصاص یافته تحت نظر است و با هدف جلوگیری از هر گونه مخاطرات احتمالی بخش کودکان به قسمت دیگری از بیمارستان انتقال یافت و مشکلی سلامتی دیگر کودکان بستری در بیمارستان را تهدید نمی کند.

رییس دانشگاه  علوم پزشکی گناباد هم پیش از این گفته بود: با ثبت دو مورد جدید بیماری کرونا تعداد مبتلایان کرونا در شهرستانهای گناباد و بجستان روز یکشنبه به ۵۲ نفر افزایش یافت.

دکتر جواد باذلی ادامه داد: یکی از این دو مورد نوزاد یک ماهه اهل تربت حیدریه و بیمار دیگر اهل گناباد است.

وی اضافه کرد: تاکنون ۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در شهرستانهای گناباد و بجستان تحت درمان قرار گرفته و ۹ تن نیز فوت کرده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: ۴۰ بیمار هم با علائم بیماری‌های حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های گناباد و بجستان بستری و تحت درمان هستند.

باذلی افزود: یک کودک سه ساله هم پیش از این به علت ابتلا به بیماری کرونا در گناباد بستری و بعد از بهبودی اسفندماه سال گذشته از بیمارستان علامه بهلول گنابادی ترخیص شده بود.

شهرستان‌های گناباد و بجستان در جنوب استان خراسان رضوی زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در  ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =