تردد در محورهای ارتباطی برون‌شهری کرمان ۶۰ درصد کاهش یافت

کرمان - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: میزان تردد در ورودی محورهای ارتباطی این استان طی روزهای نهم و دهم فروردین‌ماه ۹۹ (۲ روز ابتدای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی) حدود ۵۱۳ هزار تردد ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد کاهش را نمایش می‌دهد.

سیدعلی حاج‌سیدعلیخانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آمار استخراج شده از مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان، به منزله تاثیر تصمیمات ستاد مقابله با کرونا بر وضعیت محورها و سفرهای استان، در راستای جلوگیری از شیوع این بیماری طی فروردین ماه ۹۹ همزمان با اوج سفرهای جاده ای است.

وی اظهار داشت: آمار تردد ششم و هفتم فروردین ۹۹ در محورهای ارتباطی استان کرمان یعنی ۲ روز قبل از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی حدود ۵۸۱ هزار تردد و این آمار در روز نهم و دهم فروردین امسال یعنی ۲ روز ابتدای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی حدود ۵۱۳ هزار تردد ثبت شده که کاهش حدود ۱۲ درصدی در سفرهای استان کرمان را اعلام می‌کند.

وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در مقابله با ویروس کرونا گفت: کنترل خودروها در ورودی شهرها بر اساس تصمیم ستاد کرونا با همکاری نیروی انتظامی و هلال احمر انجام می شود و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان زیرساخت های اجرای طرح ازجمله تجهیزات تابلو، علایم و چراغ را در اختیار آنان قرار داده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: این اداره‌کل از آغاز شیوع ویروس کرونا عملیات ضدعفونی پایانه های بار و مسافر را در دستور کار خود قرار داده و با آغاز تعطیلات عید نوروز پایانه های مسافربری شمال استان کرمان تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شدند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: از ابتدای سال جاری نیروهای راهداری برای مقابله با سیل و آب گرفتگی در حالت آماده باش قرار گرفتند و با بارندگی های دیروز به علت فراهم شدن مقدمات، تاکنون مشکلی در حوزه راه شمال استان کرمان به وجود نیامده است.

حاج‌سیدعلیخانی ادامه داد: با انجام عملیات های راهداری پیش از بارندگی ها تاکنون هیچکدام از محورهای ارتباطی استان کرمان بسته نشده و تردد در آن به صورت روان برقرار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =