اختصاص ۷۱۲ تخت بیمارستانی لرستان به مبتلایان کرونا

خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: ۷۱۲ تخت بیمارستانی و آی سی یو در استان برای بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده شده که در حال حاضر ۲۳۶ تخت از این تعداد اشغال است.

سیدموسی خادمی روز یکشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس با رییس جمهوری از تثبیت روند شیوع ویروس کرونا در استان خبرداد و افزود:  اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی توانست روند مدیریت بیماری کرونا در کل کشور را بهبود ببخشد. 

 استاندار لرستان ادامه داد: مقایسه تعداد مبتلایان و بهبود یافتگان کرونا در استان نشان می دهد شیوع این بیماری  درحال حاضر وارد مرحله تثبیت شده و مراجعات به مراکز بهداشتی نسبت به روزهای نخست کاهش داشته است.

 خادمی تاکید کرد: در حال حاضر  ۲ هزار و ۴۶۷ تخت بیمارستانی در لرستان وجود دارد و ۲۲۰ تخت نقاهتگاهی نیز آماده شده و بیشتر افراد ترخیص شده، به مراقبت های خانگی تمایل بیشتری دارند که البته به طور کامل تحت نظارت و رصد کادر پزشکی قرار دارند. 

وی تصریح کرد: هیچگونه مسافرت رسمی برای ایام نوروز در لرستان ثبت نشده و بیشترین مسافرتهای صورت گرفته به استان، شامل لرستانی های مقیم سایر استانها و به خصوص پایتخت است که با اطلاع رسانی صورت گرفته و اقدامات مقتضی بسیاری از آنان تا عصر جمعه هشتم فروردین ماه نسبت به ترک استان و عزیمت به محل سکونت خود انجام شده است.  

 وی ادامه داد: بخش عمده ای از بازار غیر ضروری استان با همراهی کسبه و به صورت داوطلبانه تعطیل شد و با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، نسبت به تعطیلی سایر مراکز تجاری، فروشگاهی و بازارهای استان غیر از مراکز عرضه مایحتاج ضروری، درمانی و بهداشتی، اقدام لازم صورت گرفت. 

وی تاکید کرد: مردم در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه از مراجعه به تفرجگاه ها و تفریحگاه ها اجتناب کنند و همراهی لازم را با ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در لرستان داشته باشند.

 با اضافه شدن ۴۳ نفر به تعداد مبتلایان کرونا در استان مجموع بیماران مبتلا به این ویروس تا دهم فروردین ماه به ۶۸۰ نفر رسید که تاکنون ۴۸ نفر از این افراد جان خود را از دست داده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =