۱۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۷
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83732085
۰ نفر

برچسب‌ها

معاون اول رئیس جمهوری با استاندار کرمان گفت و گو کرد

کرمان - ایرنا - معاون اول رئیس جمهوری در ارتباط تلفنی با استاندار کرمان در خصوص آمادگی استان برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی با توجه به بارندگی‌های پیشِ رو و مدیریت بیماری کرونا بحث و گفت و گو کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، محمدجواد فدائی در این تماس تلفنی گزارشی از پیش بینی های لازم، تامین تجهیزات و ماشین آلات و آمادگی استان کرمان در مقابله با سیلاب های احتمالی ارائه کرد.
وی با تشریح وضعیت کنترل بیماری کرونا به ثابت بودن تقریبی تعداد مبتلایان در این استان اشاره و وضعیت کرونا در کرمان کنترل شده توصیف کرد.
وی چهارم فروردین به مناطق سیلزده جنوب استان کرمان سفر کرده و از روستاهای آسیب دیده، شهر زهکلوت و جاده رودبار جنوب به ایرانشهر نیز بازدید کرد.
همچنین استاندار کرمان در ارتباط تصویری از طریق ویدیو کنفرانس با رییس جمهوری خواستار اختصاص بودجه برای احداث سیل بند در محدوده شهرستان های جنوبی و تکمیل سیل بند خُرم شد.
همچنین اداره کل هواشناسی استان کرمان در اخطاریه ای اعلام کرد، با توجه به تقویت آخرین نقشه های هواشناسی از امروز تا دوشنبه شاهد فعالیت سامانه بارشی بصورت افزایش ابر، بارش های رگباری به همراه رعد و برق، بارش احتمالی تگرگ و وزش تندبادهای لحظه ای خواهیم بود.

در ارتفاعات و مناطق کوهستانی غرب و مرکزاستان کرمان (ارتفاعات اطراف راین، جوپار، بافت و لاله زار) بارش برف محتمل است.

با توجه به نوع بارش ها، که بصورت رگبار محلی ، سریع و شدید اتفاق می افتد، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیلها، طغیان رودخانه های فصلی و جریانهای روانابی از بالا دست دور از انتظار نخواهد بود. بیشینه شدت بارشها امروز در غرب استان، مناطقی همچون اطراف بافت، سیرجان، بردسیر، رابر، ارزوئیه، مس سرچشمه، اطراف شهربابک... وفردا علاوه بر غرب، در جنوب مناطقی همچون جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، اطراف بم و ریگان، زهکلوت و در مرکز و شمال استان مناطقی همچون کرمان، ماهان، راور، کوهبنان و نقاط مرزی استان با خراسان جنوبی خواهد بود. ضمن اینکه بارشها اکثر مناطق استان را در بر خواهد گرفت. با تکیه بر نقشه های فعلی هواشناسی میزان بارش تجمعی در برخی مناطق نیمه شمالی حدود 110 میلیمتر و در برخی مناطق نیمه جنوبی حدود 100 میلیمتر برآورد می شود.

از روز دوشنبه به تدریج از شدت ناپایداریها کاسته شده و از سه شنبه روند افزایشی دما در استان پیش بینی می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =