خادمیاران آستان قدس در سمنان روزانه ۹ هزار ماسک تولید می‌کنند

سمنان- ایرنا- مسوول نمایندگی آستان قدس رضوی استان سمنان گفت: خادمیاران آستان قدس رضوی سمنان با تولید روزانه ۹ هزارماسک بهداشتی در شکست ویروس کرونا ایفای نقش می‌کنند.

فرج‌الله وفادار روز یکشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان سمنان به منظور مشارکت در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اقدام به راه‌اندازی خط تولید ماسک کرده است.

مسوول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان سمنان تصریح کرد: کارگاه تولید ماسک به صورت خودجوش و با فعالیت ۲۵ نفر از بانوان خادمیار رضوی شهر سمنان راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: دفتر آستان قدس رضوی استان سمنان در پی کمبود ماسک بهداشتی، نسبت به تولید ماسک بهداشتی برای مصرف نیروهای درمانی، عموم مردم و توزیع رایگان بین نیازمندان اقدام به راه‌اندازی خط تولید ماسک کرده است.

مسوول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: هزینه‌ تهیه‌ پارچه‌های مورد استفاده در کارگاه توسط خیران تأمین شده است و ماسک‌های تولیدی به صورت رایگان در اختیار مراکز بهداشتی و نیازمندان قرار خواهد گرفت.

طبق آخرین اطلاعات رسیده به ایرنا در شامگاه شنبه نهم فروردین، تعداد کل مبتلایان کرونا در استان سمنان به ۷۵۹ نفر رسیده است و ۱۹۷ نفر نیز در مراکز درمانی استان بستری هستند.
بنا بر کسب اطلاع خبرنگار ایرنا، تا روز نهم فروردین ۸۴ نفر بدلیل ابتلا به کرونا در استان سمنان فوت کرده‌اند که در این بین ۲۴ فوتی برای سال ۹۹ بوده است.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =