۱۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۵
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83732072
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

«خارجی هراسی» در چین، ترس مردم از شیوع دوباره کرونا

تهران- ایرنا- صفر شدن موارد ابتلا داخلی به ویروس کرونا در چین در چند روز گذشته و نیز افزایش تعداد مبتلایان وارداتی به این کشور می رود به نوعی خارجی هراسی در این کشور بیانحامد.

به گزارش ایرنا از چند هفته گذشته که مقامات بهداشتی چین تقریباً هر روز موارد وارداتی ویروس کرونا را گزارش می کنند افراد خارجی ساکن این کشور آرام آرام متوجه تغییر رفتار مردم شده اند آنها به دلیل نوع نگاه مردم محلی، از حضور در رستوران ها، مغازه ها، سالن های بدنسازی و هتل ها روی گردان هستند و در مکان های عمومی از آنها دوری می شود.

گاهی در خیابان های شهر پکن نیز افراد محلی به محض دیدن افراد خارجی مسیر خود را تغییر می دهند و سعی می کنند از سمت خالی پیاده رو عبور کنند تا از کنار فرد خارجی رد نشوند.

یکی از عواملی که باعث خارجی هراسی در چین شده است انتشار روزانه و لحظه به لحظه آمار مبتلایان افراد ورودی به داخل چین است اگر چه بیشتر این افراد چینی هایی هستند که از خارج به چین برگشته اند اما چون در آمارها به صراحت جزییات آن اعلام نمی شود مردم عادی چنین برداشت می کنند که همه این افراد خارجی هستند.

یکی دیگر از دلایل خارجی هراسی اتخاذ قوانین و مقررات سفت و سختی است که دولت این کشور در مورد افراد و شهروندان خارجی اتخاذ کرده است، از جمله این قوانین عدم صدور رواید برای افراد خارجی، انتقال پروازهای خارجی از پکن به شهرهای دیگر و قرنطینه کردن افراد خارجی به مدت ۱۵ روز است.

چین از هفته گذشته به طور موقت مرزهای خود را بر روی همه ورودی های خارجی بست. مقامات همچنین به خطوط هوایی دستور داده اند که فقط در هر هفته یک پرواز و یک مسیر پروازی را انتخاب کنند.

در هفت روز گذشته، چین تنها شش مورد محلی را گزارش کرده است اما ده ها نفر از خارج از کشور که به کرونا مبتلا بودند وارد کشور شده و تا امروز مقامات از زمان شروع شیوع این بیماری دستکم ۷۰۰ مورد وارداتی را گزارش کرده اند که منبع اصلی آن انگلیس است  ناظران می گویند تمرکز روی موارد وارداتی منجر به افزایش احساسات ضد خارجی شده است.

«احساس ترس» از خارجی ها که بیشتر به دلیل نگرانی از افزایش شیوع کرونا است باعث دوری گزیدن آنها از اجتماع و در نتیجه نوعی فضای بی اعتمادی به آنها خواهد شد موضوعی که می تواند تبعات زیادی به همراه داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =