متوقف کردن هزار و ۷۰۰ خودرو پشت دروازه‌های خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا - معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی گفت: از آغاز اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، ماموران انتظامی از ورود هزار و ۷۰۰ خودرو به درون شهرهای این استان جلوگیری کرده‌اند.

سرهنگ عربی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس این طرح که از اول وقت شنبه - دیروز - اجرایی شده از ورود تمامی خودروهای غیربومی به شهرهای استان جلوگیری شده و این خودروها بازگردانده می شوند.
وی با اشاره به استقرار تیم های انتظامی و راهور نیروی انتظامی در ۱۶ نقطه استان، خاطرنشان کرد: خوشبختانه مردم همکاری خوبی با اجرای این طرح داشته اند که تاثیر بسیار زیادی در کاهش ترددهای غیرضروری داشته است.
سرهنگ عربی یادآور شد: بر اساس این طرح تمامی مسافرانی که از خارج استان قصد عبور از محورهای استان را داشته باشند، باید از مسیر کمربندی ادامه مسیر دهند و اگر در شهری کمربندی وجود نداشته باشد خودرو ها باید بدون توقف از داخل شهر در سریع‌ترین زمان ممکن عبور کنند، در غیر این صورت جریمه پنج میلیون ریالی و توقیف یک ماهه خودرو در انتظار آنها خواهد بود.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی افزود: نیروی انتظامی در عین رافت اسلامی هیچگونه مسامحه ای با افرادی که متخلفانه مرتکب قانون شکنی شوند به شدت و جدیت برخورد خواهد کرد.
سرهنگ عربی، بیشترین تمرکز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را در ورودی شهرها دانست و گفت: پلیس با حساسیت و دقت تمام کنترل های لازم را در راستای اجرای درست این طرح و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا دارد.

اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، سبب خلوت شدن جاده‌های خراسان شمالی شده، به طوری که ترددها در روز گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال ۷۱ درصد کاهش یافت.
دیروز در نخستین روز اجرای این طرح، ورود هشت هزار و ۹۴۵ دستگاه وسیله نقلیه به خراسان شمالی ثبت شد که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال ۷۲ درصد کاهش دارد.

تا ظهر امروز - یکشنبه- ۳۰۱ نفر در خراسان شمالی به بیماری کرونا مبتلا شده و ۳۴ نفر نیز بر اثر آن درگذشته اند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =