آمار مبتلایان قطعی به کرونا در کرمان ۲۳۴ مورد اعلام شد

کرمان - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: از دیروز تاکنون ۵۹ مورد آزمایش در آزمایشگاه های مرجع این دانشگاه انجام شده که از این میزان ۶ مورد جدید به آمار اضافه و مجموع شمار مبتلایان به کرونا در استان به ۲۳۴ مورد رسید.

به گزارش ایرنا، مهدی شفیعی در نشست خبری مجازی ویروس کرونا افزود: از آمار مبتلایان امروز چهار مورد آقا و مابقی خانم بودند و چهار مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان که در این شهر بستری شدند و ۲ مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان بوده است.

وی با بیان اینکه متوسط سنی افراد مبتلای جدید به ویروس کرونا در استان کرمان ۶۸ سال است اظهار داشت: این آمار تاکید می کند که گروه سالمند در معرض موارد شدید بیماری و بستری هستند.

مدیر گروه مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: فوتی مربوط به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان کرمان گزارش نشده و در مجموع از ابتدای اپیدمی ۲۵ مورد فوت قطعی کووید ۱۹ در استان کرمان داشتیم.

وی بیان داشت: چهار نفر از مبتلایان کرونا در استان کرمان از دیروز تاکنون ترخیص شدند که ۲ نفر از آنان به نقاهتگاه و مابقی در منزل مسکونی خود دوران نقاهت را سپری می کنند.

شفیعی عنوان کرد: ۳۸ مورد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان های کرمان داریم که از این میزان چهار مورد در آی سی یو بستری هستند و از ابتدای بیماری (آغاز اسفندماه ۹۸) تمامی موارد بستری قطعی ۱۸۸ نفر شده و ۱۲۳ نفر هم ترخیص شده اند.

وی افزود: طی روز گذشته ۴۱ مورد جدید بیمار حاد تنفسی در استان کرمان بستری داشتیم که ۴۰ مورد از این میزان مشکوک به کووید ۱۹ برای نمونه گیری و تشخیص به حوزه بهداشت استان معرفی شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اضافه کرد: از ابتدای اپیدمی تا امروز ۱۳۹۸ مورد آزمایش تشخیصی برای کووید ۱۹ در استان کرمان انجام شده و مجموع بیماران تنفسی از ابتدای اسفندماه سال گذشته تا امروز یکهزار و ۶۸۲ مورد بودند که یکهزار و ۱۲۲ مورد احتمال کرونا داشتند که آزمایش ۲۳۴ مورد مثبت قطعی شده است.

وی افزود: امروز از کادر بهداشت و درمانی استان کرمان مورد مثبت کرونا نداشتیم و این افراد سابقه خاص مسافرت به استان های آلوده نداشتند و در تردد و رفت و آمد با محیط بیرون شهر خود این اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: به مرور به نظر می رسد درگیری با ویروس در داخل شهر و محل سکونت یا اطرافیان به وجود می آید که این امر نشان می دهد جزو اپیدمی ویژه و در فاز استقرار بیماری قرار داریم که کار را برای کنترل اپیدمی حساس تر می کند و باید نکات بهداشتی را بیشتر رعایت کنیم.

شفیعی گفت: اگر به موارد بهداشتی را  رعایت نکنیم انتقال ویروس کرونا گسترده می شود و در اپیدمی هر چه به پیش می رویم باید دقت مردم به رفتارهای خود ازجمله انجام آداب سرفه، ضدعفونی و شست و شوی دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و ماندن در منزل و قطع کردن تمامی رفت و آمدها حتی با نزدیکان و همسایگان متمرکز و کنترل بیشتری شود.

وی با بیان اینکه ۲ نفر از بیمارانی که امروز ترخیص شدند به نقاهتگاه رفته اند تصریح کرد: اکنون آمار افراد بستری شده در نقاهتگاه کرمان به ۱۸ نفر رسیده و نقاهتگاه شهرستان های دارای بیمار بستری با توجه به تاکید ستاد کرونا در حال فعال شدن است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: احتمال درگیری با ویروس کرونا تا پایان فروردین و آغاز خردادماه ۹۹ در استان کرمان وجود دارد که طولانی شدن این مدت بستگی به رفتارهای مردم دارد.

وی افزود: ستاد کرونا در نشست آینده در مورد تعطیلات نیمه دوم فروردین ماه امسال و روز طبیعت تصمیم گیری می کند و نگران تجمعات و فاصله گذاری در جاهای شناخته شده مثل تفرجگاه ها و جاهای خوش آب و هوا هستیم و مخالف استفاده از فضای آزاد و طبیعت نیستیم.

شفیعی اضافه کرد: مشکلی برای تامین مواد ضدعفونی با توجه به ذخیره داروخانه ها با قیمت ها و برندهای متفاوت وجود ندارد که مواد اولیه بیش از ۲ مورد از این مواد کمبود بود که تامین شده و کمیته ای به ریاست صنعت، معدن و تجارت کمبود و میزان ماسک را نظارت و بررسی می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =