غربالگری بیش از ۳۸۱ هزار نفر در ورودی‌های همدان

همدان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: ۳۸۱ هزار و ۵۰۲ نفر از ابتدای اجرای طرح غربالگری تاکنون توسط تیم‌های هلال احمر در ورودی‌های این استان پایش شدند.

بهروز کارخانه ای روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: تیم های مستقر در پایگاه های سلامت واقع در عوارضی همدان - ساوه با ۱۰۷ هزار و ۲۲۵ نفر، ورودی اراک - ملایر با ۷۲ هزار و ۵۲۱ نفر و پلیس راه رزن - قزوین با ۴۲ هزار و ۱۱۷ نفر بیشترین میزان غربالگری را انجام دادند.

وی اضافه کرد: به دنبال پایش های صورت گرفته ۲۸۸ فرد دارای علائم کرونا از جمله تب شناسایی شدند که بیشترین مورد مربوط به ورودی ملایر - اراک با ۱۴۱ مورد، ورودی شهر بهار با ۴۸ مورد و ورودی شهر درگزین با ۳۵ مورد بوده است.

کارخانه ای بیان کرد: از ۲۸۸ فرد علامت دار ۴۸ تن به مراکز درمانی ارجاع داده شدند که بیشترین میزان با ۱۹ نفر مربوط به ورودی شهر درگزین سپس پلیس راه رزن- درگزین با ۱۳ نفر و ورودی اراک ملایر با هفت نفر است.

وی بیان کرد: ۹۶ تن از کارکنان امداد و نجات، معاونت بهداشت و درمان، سازمان جوانان و داوطلبان به همراه یک هزار و ۵۲۳ نیروی داوطلب در ایستگاه های سلامت مستقر بوده و کار پایش و غربالگری را عهده دار هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان گفت: ۷۱ هزار و ۲۲۸ اقلام بهداشتی از ۲۷ اسفند سال گذشته تاکنون توسط هلال‌احمر در این استان توزیع شده است. که شامل ۵۱ هزار و ۵۳۸ عدد ماسک، ۱۲ هزار و ۶۱۰ بطری ژل ضدعفونی، ۶ هزار و ۹۳۰ لیتر ماده شوینده و ۱۵۰ جفت دستکش بوده است.

به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا روز یکشنبه دهم فرودین  ۳۸ هزار و ۳۰۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲ هزار و ۶۴۰ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۲ هزار و ۳۹۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =