کرونا بخش ویژه دومین جشنواره فصلی مطبوعات ایلام شد

ایلام - ایرنا - رییس خانه مطبوعات ایلام گفت: اطلاع رسانی و آگاهی بخشی کرونا به بخش ویژه دومین جشنواره فصلی مطبوعات این استان اضافه شد.

عبدالحمید کرمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دوره از جشنواره با هدف افزایش رقابت موثر و سازنده در تعالی و توسعه محتوایی آثار و تولیدات رسانه ای استان برای مشارکت و شرکت خبرنگاران و روزنامه نگاران استان برگزار می شود.

وی حمایت از تولیدکنندگان آثار رسانه ای، ارتقای کمی و کیفی آثار در بخش های مختلف، ایجاد رقابت سالم بین اصحاب مطبوعات با توجه به برگزاری این جشنواره در فصل های مختلف سال برای تولید آثار فاخر و ارزشمند، تلاش برای ارتقای کیفی و محتوای تولیدی رسانه‌های مکتوب و دیجیتال، کمک به توسعه فضای رسانه‌ای، ایجاد رقابت مثبت و افزایش انگیزه و خلاقیت رسانه ها، معرفی ظرفیت‌های رسانه‌ای و مطبوعاتی، ارج نهادن به تلاش فعالان حوزه اطلاع رسانی استان و ایجاد انگیزه برای استمرار فعالیت ها را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

وی ایجاد زمینه و بستر مناسب برای پویایی و نشاط رسانه ای در استان و احیای ارتباط سازنده سازمان ها و نهادها با اصحاب رسانه را از دیگر اهداف این جشنواره در دوره دوم عنوان کرد و گفت: زمینه های جشنواره در بخش آزاد شامل سرمقاله و یادداشت، مقاله، گزارش و مصاحبه و بخش ویژه شامل انتخابات و مشارکت ملی، گام دوم و انقلاب اسلامی، روند توسعه استان بانگاه به زیرساخت های ارتباطی و مواصلاتی و سرمایه گذاری، طبیعت و محیط زیست، آسیب های اجتماعی، ایثار و شهادت و عفاف و حجاب و اطلاع رسانی کرونا است.

رئیس خانه مطبوعات ایلام آخرین مهلت ارسال آثار را ۳۱ فروردین ماه جاری برشمرد.

به گفته وی، آثار ارسالی باید از اول مهرماه ۹۸ تا پایان اسفندماه ۹۸ در یکی از مطبوعات محلی و سراسری، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری و اطلاع رسانی دارای پروانه انتشار، منتشر شده باشند و شرکت‌کنندگان می‌توانند علاوه بر سه اثر در بخش ویژه، حداکثر سه اثر در سه زمینه بخش آزاد نیز به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی با ذکر اینکه مطبوعات مشمول ماده ۱۶ و لغو مجوز شده (فاقد پروانه) و همچنین بولتن های داخلی ادارات، امکان شرکت در جشنواره را ندارند، افزود: رسانه های فاقد مجوز یا بولتن‌های داخلی، آثار فاقد نام نویسنده یا نام مستعار و آثار غیرمرتبط با حوزه جغرافیایی جشنواره، پذیرفته نخواهد شد.

وی یادآور شد: همچنین آثار منتشره در صفحات استانی خبرگزاری‌ها که در زمان فراخوان، فاقد پروانه نمایندگی باشند، نمی‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

کرمی اضافه کرد: محور و زمینه هایی که تعداد افراد شرکت کننده آن کمتر از ۱۰ نفر باشد، در محور دیگری ادغام خواهند شد و شیوه داوری آثار ساختاری بوده و مبنای بررسی رعایت اصول و شاخص های روزنامه نگاری است.

وی جوایز جشنواره را در بخش آزاد نفر اول مبلغ پنج میلیون ریال به همراه لوح تقدیر، نفر دوم مبلغ سه میلیون ریال و نفر سوم مبلغ ۲ میلیون ریال و جوایز بخش ویژه را مبلغ پنج میلیون ریال به همراه لوح تقدیر عنوان کرد.

وی نحوه ارسال آثار را از طریق شماره تلگرام ۰۹۱۸۴۶۴۶۲۲۴ و آدرس الکترونیکی ilampressfestival۲.۹۸@yahoo.com عنوان کرد.

۲۰۰ خبرنگار در استان ایلام فعالیت دارند.

در نخستین دوره برگزاری جشنواره فصلی مطبوعات ایلام ۱۲۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال که در مجموع ۱۰ نفر از جمله خبرنگار ایرنا ایلام به عنوان برگزیده معرفی شدند.

طی ۲۴ ساعت گذشته شمار افرادی که در ایلام بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند با احتساب سه مورد جدید به ۲۴ نفر رسید.

۱۴ مورد جدید نیز به شمار مبتلایان به کرونا در ایلام افزوده شد و از ۲۶۰ نفر به ۲۷۴ نفر افزایش یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha