تولید ۱۰ میلیون ماسک توسط بسیج اصناف کشور

شهرری - ایرنا - رییس سازمان بسیج اصناف کشور گفت:تاکنون نزدیک به ۱۰ میلیون ماسک به همت بسیج اصناف در کشور تولید شده است.

غلامرضا حسن پور روز یکشنبه در مراسم افتتاح کارخانه تولید ماسک در کهریزک شهرری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز شاهد افتتاح بزرگترین واحد صنفی تولید ماسک در کشور هستیم و این کارخانه تولید پوشاک به دلیل نیاز کشور تغییر خط داده و نسبت به تولید ماسک اقدام کرده است.
وی با بیان اینکه واحدهای خانگی و جهادی مشغول تولید ماسک هستند، عنوان کرد: تمامی ماسک های تولید شده در مجموعه های دانشگاه های علوم پزشکی و درمانی و خدماتی توزیع شد.
این مسئول خاطر نشان کرد: در ایام تعطیلات هم کارگاه ها نسبت به تولید ماسک مورد نیاز، اهتمام گسترده ورزیده اند، مردم اطمینان خاطر داشته باشند که در زمینه تولید ماسک هیچ مشکلی وجود ندارد.
وی اضافه کرد: پس از تعطیلات پایان هفته حتما تولیدات نیز افزایش خواهد یافت.
رییس بسیج اصناف کشور گفت: بسیج همیشه، تهدیدات را به فرصت ها تبدیل می کند و قطعا کرونا را هم با فعالیت گسترده شکست خواهیم داد.
وی ادامه داد: گروه های جهادی در بسیج سازندگی، مساجد و حسینیه ها به صورت گسترده فعالیت می کنند.
حسن پور با بیان اینکه بسیج مستضعفین طی اعلام رییس این نها ۴۰ میلیون ماسک تولید کرده است، اظهار داشت: پس از برآورده کردن نیاز کشور، آمادگی کمک به کشورهای اروپایی در زمینه تولید، عرضه و توزیع ماسک را داریم.
تولید روزانه ۵۰ هزار ماسک مورد نیاز جامعه 
مدیر کارخانه تولید ماسک در کهریزک شهرری اظهار داشت: بر اساس نیاز و درخواست جامعه این کارخانه پوشاک تغییر خط داده و نسبت به تولید ماسک اقدامات خود را آغاز کرده است.
محسن اسماعیلی افزود: استارت و آغاز کار با تولید روزانه ۵۰ هزار ماسک آغاز شده که پس از تعطیلات تولید ماسک به روزانه ۱۵۰ هزار عدد افزایش می یابد.
وی عنوان کرد: یک سالن دوخت لباس ایزوله با تولید روزانه ۱۰ هزار لباس از این دست آماده شده است.بر اساس آخرین گزارش منتشر شده وزارت بهداشت از ظهر دیروز تا امروز ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۹۰۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به ۳۸ هزار و ۳۰۹ مورد رسید.
همچنین ۲۶۴۰ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۲ هزار و ۳۹۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
بخش کهریزک از توابع شهرستان ری، از شمال به بهشت زهرا (س)، از غرب به اتوبان تهران قم، از شرق به باقر شهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله ۱۳ کیلومتری شهرستان ری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =