زندگی در سایه کرونا چگونه است؟

تهران- ایرنا- پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر دارد «تجربه مردم ایران در مواجهه با بیماری کرونا» را منتشر کند.

بنا به اعلام روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، بر این‌اساس طی فراخوانی از همه پژوهشگران و شهروندان خواسته شده تا گزارش مختصری از زندگی هر روزه خود را به صورت مکتوب یا صوتی به نشانی asadzadeh@ricac.ac.ir ایمیل یا به نشانی @asadzadeh واتس‌آپ کنند.

گزارش‌های ارسالی باید نشان‌دهنده چگونگی گذران زندگی در روزهای کرونایی باشد. اینکه کرونا چقدر در زندگی عادی افراد تغییر ایجاد کرده است؟ همچنین نوع و میزان روابط اجتماعی افراد در فضای مجازی و واقعی چه تغییری کرده است؟ و دغدغه‌ها، نگرانی‌ها و اضطراب‌های مردم در این روزها چیست؟

کرونا در ایران

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، روز یکشنبه اعلام کرد: تاکنون ۳۸ هزار و ۳۰۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۶۴۰ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۲ هزار و ۳۹۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپوردرباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۹۰۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به ۳۸ هزار و ۳۰۹ مورد رسید و  تاکنون ۱۲ هزار و ۳۹۱ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند و این روند ادامه دارد. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع قربانیان این بیماری در کشور به ۲۶۴۰ نفر رسیده و ۳۴۶۷ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =