شمار مبتلایان به کرونا در فارس به ۷۱۲ نفر افزایش یافت

شیراز - ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی۴۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس خبر داد و بیان داشت: با شناسایی موارد جدید ابتلا به کرونا در این استان به ۷۱۲ نفر افزایش یافت.

عبدالرسول همتی روز یکشنبه با بیان اینکه در ۴۸ ساعت گذشته مورد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا در استان فارس گزارش نشده است، افزود: تاکنون ۲۷ نفر در این استان جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین بیان کرد: ۲۰۶ نفر از مبتلایان به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند و ۲۶۸ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

دکتر همتی از شهروندان خواست ضمن رعایت اصول بهداشتی و در خانه ماندن، برای ارزیابی وضعیت سلامت خود به صورت الکترونیکی به سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به آدرس https://salamat.gov.ir/ مراجعه کرده و با ورود اطلاعات درخواستی از وضعیت خود آگاه شوند.

 همتی همچنین با ارایه توضیحاتی در خصوص برنامه های عملیاتی بسیج ملی مبارزه با کرونا با مشارکت مراقبان سلامت و پزشکان خانواده در فارس، از کسب مقام نخست کشوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ثبت آمار غربالگری، آموزش و پیگیری تلفنی مردم استان و انجام اقدامات ضروری در این باره خبر داد.

وی افزود: از زمان شیوع کرونا و با مدیریت واحد جلب مشارکت های مردمی معاونت بهداشت، داوطلبان سلامت نقش پُر رنگی در کنار نیروهای تلاشگر حوزه بهداشت دانشگاه که به حق شایسته عنوان سربازان گمنام سلامت را یدک می کشند، ایفا کرده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: آموزش خانوارهای زیر پوشش، آموزش همکاران در ادارات از سوی داوطلبان متخصص، نصب پوسترهای آموزشی در محلات و ادارات، آموزش نحوه گندزدایی به مردم و توزیع بسته های آموزشی از اقدامات داوطلبان سلامت در این مدت است.

علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، اوز ، خنج ، مرودشت، سپیدان ، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.

بیمارستان های شهید چمران  و شهید فقیهی شیراز به عنوان مراکز درمانی پشتیبان هم اکنون در کنار بیمارستان علی اصغر شیراز کار مراقبت و درمان از بیماران کرونا را انجام می دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها