۱۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۸
کد خبرنگار: 905
کد خبر: 83731889
۰ نفر

برچسب‌ها

پیش‌بینی اوج بارندگی در مناطق شمالی و شرقی خوزستان

اهواز - ایرنا - مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: سامانه بارشی که از اواخر وقت جمعه وارد خوزستان شده از اوایل وقت فردا دوشنبه بیشتر در مناطق شرقی، شمال شرقی و شمالی استان فعال است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری بیان کرد: آسمان خوزاستان تا ۲۴ ساعت آینده قسمتی ابری با احتمال رگبار پراکنده و رعدوبرق و وزش باد متوسط و در نیمه شمالی و شرقی و ارتفاعات همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد متوسط یا تندباد لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ماهشهر با ۲۹.۶ و  دهدز با ۷.۹ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین نقاط خوزستان بودند؛ حداکثر دمای اهواز در این مدت ۲۷.۴ و حداقل ۱۵ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

سبزه زاری ادامه داد: بارش سه ساعته ایذه از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۳:۳۰ دقیقه روز یکشنبه ۲۸.۱ و مجموع بارش در ۲۴ ساعت گذشته ۶۰.۴ میلیمتر ثبت شده است.

بیشترین میزان بارندگی ۲۴ ساعت گذشته خوزستان در تاراز از توابع شهرستان اندیکا با ۹۱ میلیمتر ثبت شد.

اداره کل هواشناسی خوزستان در اخطاریه ای اعلام کرده است: تقویت فعالیت سامانه بارشی از اواخر روز جمعه هشتم فروردین تا اواخر روز دوشنبه هفته جاری سبب رگبار و رعد و برق، وزش باد متوسط تا شدید در بیشتر نقاط خوزستان،ریزش تگرگ به صورت نقطه‌ای و احتمال بارش برف در ارتفاعات خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =