۱۸ درصد جانبازان گچسارانی شیمیایی هستند

گچساران- ایرنا - رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گچساران گفت: ۱۸درصد جانبازان این شهرستان شیمیایی بوده و با عوارض آن دست و پنجه نرم می کنند.

گشتاسب خلیلی پور  روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:  یکهزار و ۸۷۷ نفر جانباز در این شهرستان زندگی می کنند که ۳۳۶ نفر آنان شیمیایی هستند.

 وی با بیان اینکه این جانبازان دارای مجروحیت های شیمیایی، ریه، چشم و پوست هستند گفت: از این تعداد جانبازان شیمیایی ۱۰۰ نفر آنان دارای درصد شیمایی بالای ۲۵  هستند.

خلیلی پور  ابراز کرد: این شهرستان در دفاع مقدس ،۶۹۲ نفر جانباز بالای ۲۵ درصد و یکهزار و ۱۸۵ نفر  جانبازی زیر ۲۵ درصد تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
وی تعداد جانبازان بالای ۷۰ درصد این شهرستان را ۱۱ نفر عنوان کرد و گفت: حضور این تعداد ایثارگر در گچساران جلوه بارز فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی در این منطقه است.
خلیلی پور ابراز داشت: گچساران دارای ۹۹  نفر آزاده است که دارای  ۲ تا هشت سال سابقه اسارت در اردوگاه های رژیم بعث عراق هستند.

وی گفت: بیشترین آمار آزادگان زیر پوشش بین سنین ۱۳۴۰ تا ۱۳۵۳ هستند و تمام آنها در سطح شهرستان زیر پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارند.
شهرستان‌های گچساران و باشت با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارند.
۴۳ گلزار شهدا در این شهرستان وجود دارد که پیکر ۳۶۰ شهید هشت سال دفاع مقدس در آنها آرمیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =