شمار مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی به هزار و ۴۳۸ نفر رسید

مشهد- ایرنا- دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با افزوده شدن ۷۷ مبتلای جدید به کرونا تعداد بیماران مبتلا به این ویروس در استان خراسان رضوی به هزار و ۴۳۸ نفر رسید.

دکتر علی‌اصغر انجیدنی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۸۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در خراسان رضوی مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه متعلق به مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر در این استان هستند.
وی ادامه داد: دانشکده علوم پزشکی نیشابور با ۱۸۶  بیمار مبتلا به کرونا بعد از مشهد بیشترین شمار بیماران را در خراسان رضوی دارد و پس از آن دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام با  ۱۲۲ نفر در رده‌ بعدی قرار دارد.
وی گفت: تعداد مبتلایان مبتلا به ویروس کرونا در حوزه زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار و تربت‌حیدریه نیز به ترتیب ۱۰۷ و ۱۰۲ نفر است و دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم تاکنون ۵۰ مبتلا به کرونا داشته است.  
دکتر انجیدنی افزود: از ۳۰ بهمن ماه پارسال تا دهم فروردین ماه امسال پنج هزار و ۹۶۴ بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری شده‌اند که چهار هزار و ۲۱۹ نفر آنان تاکنون بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند.  
وی ادامه داد: سه هزار و ۷۹۷ نفر از بیماران بستری شده مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که تاکنون ۲ هزار و ۴۹۶ نفر آنان بهبود یافته و به منزل بازگشته‌اند.
وی تعداد جانباختگان بیماری کرونا در خراسان رضوی را که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت بوده است ۲۰۷ تن اعلام کرد و گفت: ۱۴۳ تن از این جانباختگان در حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ۲۲ تن در حوزه دانشکده علوم پزشکی نیشابور و ۱۲ تن در حوزه دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام فوت کرده‌اند، همچنین حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی در سبزوار ۱۳ فوتی، گناباد ۹ فوتی و تربت‌حیدریه ۸ فوتی بر اثر کرونا ثبت کرده اند.
افزون بر ۷۵ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در قالب ۱۲ شهرستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۲۵ درصد دیگر جمعیت این استان زیرپوشش خدمات دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌جام، تربت‌حیدریه و نیشابور هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =