معاون استاندار ایلام: اجازه فعالیت به صنوف متخلف داده نمی شود

ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با بیان اینکه همه صنوف در شرایط کنونی دچار مشکل شده اند، گفت: وقتی بیشتر صاحبان مغازه ها قانون را رعایت کرده و تعطیل هستند به برخی متخلف که قانون را نادیده گرفته، سلامت مردم را به خطر می اندازند و زحمات سایرین را ضایع می کنند، اجازه فعالیت داده نمی شود.

حیدر نعمتی عصر یکشنبه در نشست بررسی وضعیت صنوف و بازار استان ایلام گفت: تعطیلی بازار و صنوف غیر ضروری به مهار بیماری کرونا و حفظ سلامت جامعه کمک زیادی می کند.

وی اظهار داشت: فقط باید واحدهای عرضه مواد غذایی، خدمات رسان ضروری و نانوایی ها فعال باشند و این بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با کروناست، برخی واحدها هم بنا به ضرورت باید فعالیت کنند اما مابقی باید تعطیل باشند.

وی افزود: نباید از واحدهای متخلفی که شمار آنها اندک است و به مصوبات قانونی ستاد توجه نداشته و همچنان باز هستند، چشم پوشی کرد.

نعمتی گفت: در این شرایط تعطیلی صنوف غیر ضروری موجب کاهش حضور مردم در بازار می شود و به حفظ سلامت مردم کمک می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام امروز همچنین در حاشیه بازدید از بازار شهر ایلام گفت: نباید اجازه داد برخی افراد با خودخواهی و بی مبالاتی موجب به خطر افتادن سلامت افراد جامعه باشند.

نعمتی تاکید کرد: در این شرایط تنها با همکاری و پرهیز از تجمعات و رعایت قانون می توانیم بیماری کرونا را شکست دهیم و سلامت افراد جامعه را حفظ کنیم.

وی با قدردانی از صنوفی که قانون را رعایت می کنند و اقدام به تعطیلی واحد خود کرده اند از سایر واحدهای غیرضروری خواست: با تعطیلی خود کمک حال دولت برای مهار بحران کرونا باشند.

نعمتی گفت: واحدهای غیرضروری که باز باشند مطابق قانون ستاد مبارزه با کرونا پلمب می شوند.

جانشین دادستان، رییس صنعت، معدن  و تجارت و نماینده نیروی انتظامی و بازرسان اتاق اصناف در این بازدید حضور داشتند.

حدود ۱۶ واحد صنفی در این بازدید پلمب یا پس از تذکر اقدام به تعطیلی واحد خود کردند.

طی ۲۴ ساعت گذشته شمار افرادی که در ایلام بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند با احتساب سه مورد جدید به ۲۴ نفر رسید.

۱۴ مورد جدید نیز به شمار مبتلایان به کرونا در ایلام افزوده شد و از ۲۶۰ نفر به ۲۷۴ نفر افزایش یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =