۱۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۹
کد خبرنگار: 3059
کد خبر: 83731791
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بحران کرونا؛ مهاجران دیگر به اسپانیا نمی‌روند

تهران- ایرنا- طبق آخرین آمار ارائه شده اسپانیا آمار پناهجویان در هفته اول اعلام "وضعیت هشدار" در پی شیوع ویروس کرونا در این کشور، از سه هزار و ۸۰۰ نفر به ۲۵ نفر کاهش داشت.  

به گزارش روزنامه ال پائیس، اعلام وضعیت هشدار و اجرای تدابیر و اقدامات محدودکننده دولت اسپانیا به منظور کنترل و مهار ویروس کرونا از قبیل بستن مرزهای زمینی، هوایی و دریایی، تعلیق پروازها و قرنطینه خانگی، موجب کاهش چشمگیر موج مهاجرت به این کشور در مقایسه با سالهای اخیر شد.

طبق آخرین آمار ارائه شده از سوی "دفتر حمایت از پناهندگی اروپا" (EASO) از تاریخ ۱۶ تا ۲۲ مارس ۲۰۲۰ (۲۶ اسفند تا ۳ فروردین) تنها ۲۵ درخواست پناهندگی ثبت شده است؛ این در حالی است که این عدد در هفته های اول و دوم مارس به ترتیب به چهار هزار و ۲۰۰ و سه هزار و ۶۸۵ نفر می رسید.  
   
علیرغم اینکه افت شدید تقاضای پناهندگی به عنوان یکی از آثار شیوع ویروس کرونا در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا اتفاق افتاده، اما میزان آن در هیچ یک از کشورها به اندازه اسپانیا با ثبت بیش از ۳۷ هزار و ۴۰۰ مورد مهاجرت در سال جاری، محسوس نبوده است.  

به گزارش ال پائیس اکثریت پناهجویان به اسپانیا از کشورهای ونزوئلا، کلمبیا و آمریکای مرکزی هستند که به دنبال لغو و توقف کلیه پروازها و اعمال محدودیت های سختگیرانه در فرودگاه ها و مبادی ورودی به دلیل گسترش ویروس کرونا در این کشور، مهاجرت این افراد به اسپانیا عملا امری غیر ممکن است.

بنابر آخرین آمارهای رسمی از وزارت بهداشت اسپانیا تاکنون ۷۳ هزار و ۲۳۵ نفر به این ویروس مبتلا شده و پنج هزار و ۹۸۲نفر جان خود را از دست داده اند.

اسپانیا بعد از ایتالیا، وخیم ترین وضعیت را از نظر میزان شیوع کرونا و مرگ و میر ناشی از آن در میان کشورهای اروپایی دارد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =