باشماق، فعال‌ترین مرز کشور در شرایط کرونایی است

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: با وجود مشکلات ناشی از شیوع کرونا در جهان، مرز باشماق مریوان فعال‌ترین معبر ورودی و خروجی کالا در کشورمان بوده است.

خالد جعفری روز یکشنبه در جلسه بررسی تاثیرات شیوع کرونا بر صنوف و مشاغل در استان اظهار داشت: این مرز در ایام شیوع کرونا به فعالیت خود در بخش حمل و نقل کالا ادامه داده چرا که معتقدیم صادرات یکی از محورهای مهم جامعه در مواجه شدن با تمام مشکلات است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان افزود: قطعا شیوع بیماری کرونا در کشور، به واحدهای تولیدی و صنفی در کردستان نیز لطمه زده اما باید تلاش کنیم سنگینی این صدمات به قدری نباشد که این واحدها نتوانند دوباره سرپا شوند.  

وی بر لزوم تسریع در شناسایی و دسته بندی واحدهای تولیدی و صنفی در کل استان تاکید کرد و یادآور شد: باید واحدهایی که نیاز به دریافت تسهیلات و استمهال وام‌های خود دارند دسته بندی کنیم.  

جعفری تاکید کرد: اگر می خواهیم تولید تداوم داشته باشد و پایدار بماند، باید برنامه ریزی داشته باشیم اما نباید توقعاتی ایجاد کنیم که نتوانیم برآورده کنیم بلکه باید با توجه به شرایط کشور برنامه ریزی کنیم.  

وی با یادآور اینکه روند کاهش و تقاضا در حوزه تولید، خدمات و اصناف از بهمن ماه آغاز شد، از اداره امور مالیاتی استان کردستان خواست مساعدت لازم را با واحدهای اقتصادی آسیب دیده داشته باشند.  

جعفری با بیان اینکه هر کدام از اصناف و تولیدکنندگان نگران واحد خود هستند اما ما در قبال همه آنها مسؤول و نگران هستیم، گفت: مشکلات اصناف و واحدهای تولیدی که در طرح استمهال یا پرداخت تسهیلات و مساعدت بیمه یا مالیات تعریف نشده اند، پیگیری می کنیم.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =