کرونا در اسفراین فروکش نکرده است

بجنورد- ایرنا - رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: ثابت ماندن آمار بیماران کرونایی شهرستان در سه روز اخیر، به معنی وارد شدن شهرستان به مرحله مهار بیماری نیست.

دکتر اسحاق ایلدرآبادی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسفراین تا روز شنبه، نهم فروردین، به ۵۱ نفر رسیده که این رقم نسبت به سه روز پیش افزایشی نیافته است.

وی افزود: ۳۸ نمونه آزمایش از بیماران مشکوک به کرونای این شهرستان نیز به آزمایشگاه مرکز استان ارسال شده است که هنوز در انتظار پاسخ آنها هستیم.

ایلدرآبادی گفت: ثابت ماندن تعداد بیماران به معنی این نیست که شهرستان وارد مرحله مهار بیماری کرونا شده و ضروری است شهروندان همچنان در خانه مانده و با رعایت نکات و توصیه های بهداشتی از خود و خانواده شان در برابر این بیماری محافظت کرده و به قطع زنجیره انتقال ویروس کمک کنند.

وی اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را راه حلی مناسب برای کاهش  مبتلایان به ویروس کرونا دانست و افزود : مردم شهرستان با صبر و حوصله در اجرای این طرح و ماندن در منازل خود مدافعان سلامت را برای غلبه بر این بیماری یاری کنند.

شهرستان اسفراین با ۵۱ مبتلا به ویروس کرونا تا روز شنبه ۹ فروردین، پس از بجنورد، مرکز استان، در رده دوم همه گیری ویروس کرونا قرار دارد.

مرکز این شهرستان ۱۲۰ هزار نفری در جنوب شرقی بجنورد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha