کارکنان صنوف فرهنگی هنری قزوین مشمول قانون بیمه بیکاری می‌شوند

قزوین - ایرنا - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: صنوف فرهنگی هنری این استان که به علت کرونا تعطیل شده اند، مشمول قانون بیمه بیکاری می‌شوند.

محمدحسین اسماعیلی روز یکشنبه با اعلام این مطلب افزود: کارکنان موسسات فرهنگی هنری ، چاپخانه ها، کانون های آگهی و تبلیغات، آموزشگاه های هنری و سایر صنوف فرهنگی هنری که صرفا به علت شیوع کرونا از کار بیکار شده اند و کارگاه آنان تعطیل شده و یا زیر یکسال سوابق بیمه در سال ۹۸ دارند، مشمول بیمه بیکاری می‌شوند.

وی یادآورشد: در راستای ماده ۲ و بند ب ماده ۶ قانون بیمه بیکاری، این دسته از صنوف در صورتی که دارای کد کارگاهی هستند، باید ابتدا در سایت وزارت کار به آدرس ‏http://Bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام اولیه را انجام دهند که مهلت ۳۰ روزه آنان رد نشود.

به گفته اسماعیلی تمام مشاغلی که بصورت مستقیم به واسطه شیوع کرونا مجبور به تعطیلی شده و کارگران آنان بیکار شده اند شامل قانون بیمه بیکاری خواهند شد و کسانی که در سامانه فوق ثبت نام می کنند حتما علت بیکاری را گزینه حوادث غیر مترقبه انتخاب نمایند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین تاکید کرد : برابر مقررات تامین اجتماعی، لزوما بیمه شدگان بیکار که دارای کد کارگاهی بوده اند مشمول دریافت حق بیمه بیکاری هستند و اشخاصی که بصورت خویش فرما بیمه شده اند( مثل بیمه شدگان صندوق هنر) مشمول نیستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =