تردد در جاده‌های دشتی بیش از ۹۰ درصد کاهش یافت

بوشهر-ایرنا- فرمانداردشتی استان بوشهر گفت: با اجرای طرح فاصله‌ گذاری اجتماعی تردد در محورهای دشتی بیش از ۹۰ درصد کاهش یافت.

عبدالله نادری روز یکشنبه در نشست ستاد پیشگیری کرونا دردشتی افزود: برای پیشگیری از ورود خودروهای غیر بومی به شهر خورموج همه مسیرهای فرعی ورودی به این شهر مسدود شد.

وی به اجرای  موفق طرح غربالگری بیماری کرونا دردشتی اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون بیش از ۹۷.۳ درصد مردم دشتی در این طرح مشارکت داشته‌اند و رتبه اول استان بوشهر را کسب کرده‌اند.

فرماندار دشتی از بقیه شهروندان شهرستان خواست برای پیشگیری از بیماری کرونا در این طرح وزارت بهداشت و درمان شرکت کنند.

وی به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اشاره کرد و افزود: هدف از اجرای این طرح کاهش تماس‌ها ، جلوگیری از هر گونه تجمع و ترددهای غیرضرور و در نهایت قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا در سطح شهرستان و کشور است.

نادری اضافه کرد: در زمان حاضر ورودی شهرستان دشتی از سمت بوشهر  به خورموج، کنگان  به کاکی  و لاور شرقی به خورموج به شدت کنترل می‌شود و از ورود خودرهای غیر ساکن شهرها جلوگیری و ماموران انتظامی با متخلفان برخورد می‌کنند.

فرماندار دشتی از مردم  شهرستان خواست اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را جدی بگیرند و از تردد غیرضرور که باعث مشکلاتی برای خودشان و ماموران انتظامی می‌شود، پرهیز کنند.

 نادری تاکید کرد: همه بوستان‌ها،  پارک‌های شهری، روستای و جنگلی،  تفریحگاها و مناطق گردشگری و زیارتگاه‌های شهرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل است و از ورود شهروندان وتجمع آنان جلوگیری خواهد شد.

فرمادار دشتی از همکاری بسیار خوب اصناف دشتی در تعطیلی بازار قدردانی کرد و افزود: همه اصناف دشتی به غیر صنوف ضروری مانند موادغذایی و میوع تره بار، بهداشتی و درمانی و نانوایی‌ها تعطیل است و صنوفی که باز هستند باید نکات بهداشتی را بطور دقیق رعایت کنند.

وی اضافه کرد: در چند روز گذشته ۱۰ واحد صنفی شامل نانوایی و مواد غذایی به دلیل رعایت نکردن بهداشت تعطیل و پلمب شده‌است.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =