چهار گروه خودرو  ۱۲ و ۱۳ فروردین مجاز به تردد در اصفهان هستند

اصفهان- ایرنا- سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونای اصفهان گفت: تردد تنها چهار گروه خودرو در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین امسال در کلانشهر و سایر شهرستان‌های استان مجاز است.

حجت‌الله غلامی روز یکشنبه در پایان جلسه کمیته حمل و نقل ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در اصفهان در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: در این جلسه مصوباتی برای تردد خودروها در سطح شهرها و بین شهرهای استان اتخاذ شد و خودروهایی که مجاز به عبور و مرور در روزهای مذکور هستند به چهار دسته یا گروه تقسیم بندی شدند.

وی ادامه داد: تردد تمامی خودروهای امدادی، بهداشتی، درمانی، بیمارستانی، پزشکان، داروسازان، نیروهای نظامی، انتظامی، قضایی و امنیتی با ارایه کارت شناسایی و برگ ماموریت نوشته شده از سوی بالاترین مرجع دستگاه اجرایی توسط سرنشین میسر است و جابجایی این خودروها بین شهرستان‌ها هم قانونی خواهد بود.

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونای اصفهان اضافه کرد: در قالب گروه دوم، مجموعه‌های خدماتی مانند شرکت آب و گاز باید در  یک درخواست کتبی فهرست خودروهایی را که نیاز است در روزهای اشاره شده در سطح شهر تردد کنند به فرمانداری شهرستان متبوعه اعلام و مجوز دریافت کنند.

غلامی درباره گروه سوم از خودروهایی که مجاز به عبور و مرور در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین هستند، تصریح کرد: رانندگان خودروهای خدماتی شهرداری‌های استان باید مجوز شهرداری به همراه کارت شناسایی همراه داشته باشند.

به گفته وی، خودروهای شرکت‌های خدماتی که مایحتاج مردم را توزیع می‌کنند می‌توانند با گواهی اتحادیه و با هماهنگی صنف مشخص خود در این ۲ روز در سطح شهر تردد کنند.

معاون استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: موارد خاص و اضطراری که بسیار نادر خواهند بود نیز حَسَب تشخیص نیروی انتظامی می توانند عبور و مرور کنند.

غلامی تاکید کرد: به غیر از خودروهای مجاز یاد شده، جرایم بسیار سنگینی در انتظار رانندگانی است که در روزهای اشاره شده در سطح شهر تردد کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها