۱۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۴
کد خبرنگار: 802
کد خبر: 83731628
۰ نفر

برچسب‌ها

سفرت را کنسل نکن به تعویق بیانداز

تهران - ایرنا- این روزها که کرونا باعث شده خانواده ها به جهت کنترل شیوع بیماری بیشتر در کنار یکدیگر قرار گیرند، این دورهمی به نوعی مسافرت خانگی به شمار می رود که با رعایت اصول مسافرت می توان این ایام را به شادکامی پشت سر گذاشت.

کارشناس حوزه و دانشگاه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در وهله کنونی که ویروس کرونا بیشتر سطوح محیط های زندگی را تهدید می کند، رفتن به سفر و یا مسافرت کردن و پرداختن به گشت و گذار در این شرایط به هیچ وجه صحیح نمی باشد، اظهارداشت: همانطور که مسافرت برای خود آدابی و رسومی دارد یکی از موارد آن داشتن هوشیاری و سلامتی جسم است که باید در اینگونه مواقع کاملا رعایت کرد.

حجت الاسلام بهمن نبیلی با استقبال از راه اندازی کمپین سفرت را کنسل نکن بلکه به تعویق بیانداز، از سوی ایرنا، گفت: طبق روایات و آیات مسافرت برای تهیه توشه آخرت،  تامین معاش و زندگی و  لذت مباح و تفریح غیرحرام برای انسان توصیه شده است و از سویی گاهی این افراد جامعه هستند که باید کارهایی را انجام دهند و از انجام برخی فعل ها دست بردارند که نه تنها برای خود بلکه دیگران دردسر ساز نشود.

وی افزود: اکنون که در ایام تعطیلات نوروز و عید قرار داریم، مردم طبق روال گذشته که به دیدن بزرگترها و یا اقوام جهت صله رحم و یا زیارت اماکن متبرکه و قبور می رفتند با توجه به شیوع بیماری کرونا، بهتر است این دید و بازدیدها را کنسل و ضمن ماندن در منزل، مسافرت و سرزدن به دیگران را حتما برای خود محفوظ نگهداشته و این آداب و رسوم را به بعد از رفع کامل بیماری موکول کنند.

نبیلی گفت: در حالی که این بیماری موجب شده افراد در خانه های خود متمرکز شوند و به جهت فراخوانده شدن به رعایت الزامات بهداشتی و عدم تماس با یکدیگر از هرگونه تردد و تجمع دوری کنند، در زمان رفع بحران، مسافرت به عنوان بهترین گزینه می تواند سرشار از روح افزایی و دگرگونی در وجود افراد و ارتباطات برقرار کردن با همنوعان و همشهریان باشد.

وی با بیان اینکه مسافرت فوایدی دارد و در این مسیر افراد ضمن تفریح،  تجارب جدیدی در این مسیر کسب می کنند و پخته تر می شوند، اظهارداشت: سفر وسیله شناخت خود و دیگران است. چون رنج و سختی مسافرت و حالت های فوق العاده، جوهره انسان را بروز می دهد و از طرفی خصلت های درونی، میزان تحمل و مقاومت و کاردانی و تجربه خود را هم در سفر می توان محک زد.

این کارشناس حوزه از مردم خواست ضمن رعایت کامل دستورات مجریان امر بهداشت و سلامت، با دادن صدقه و دعا کردن برای یکدیگر، امید به شکست دادن بیماری کرونا را در نزد یکدیگر افزایش داده و آینده بهتری برای خود و فرزندان و دیگر هموطنان رقم زد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =