بیش از ۲۱۰ هزار ورامینی تخت غربالگری کرونا قرار گرفتند

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین گفت: با اجرای طرح غربالگری بیماری کرونا، سلامتی بیش از ۲۱۰ هزار ورامینی با تماس کارشناسان شبکه بهداشت و درمان ورامین مورد ارزیابی قرار گرفت.

حسین کاغذلو روز یکشنبه در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح ملی غربالگری ویروس کرونا در شبکه بهداشت و درمان ورامین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز تمامی ظرفیت‌های مادی و معنوی شهرستان ورامین برای مقابله با ویروس کرونا بسیج شده و دغدغه تمامی مردم و مسئولان، کاهش میزان ابتلاء افراد به این بیماری است.

وی اظهار کرد: در کنار دستگاه‌های دولتی که نیازهای مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان در رسیدگی به بیماران مبتلا به کرونا را تأمین می‌کنند، بسیاری از گروه‌های جهادی زیر نظر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علاوه بر اجرای عملیات گندزدایی و ضدعفونی معابر و اماکن عمومی، ماسک و مواد ضدعفونی کننده تولید می‌کنند.

وی تصریح کرد: در کنار فعالیت‌های پیشگیرانه، کادر درمانی و پزشکی بیمارستان‌های شهید مفتح و شهدای ۱۵ خرداد نیز در صف اول مقابله با این ویروس قرار دارند و با تمام توان به مداوای بیماران مبتلا به کرونا می‌پردازند که بهبودی کامل صدها بیمار مبتلا، نتیجه تلاش و همت این افراد می‌باشد.

کاغذلو افزود: یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته در شناسایی افراد مبتلا و یا مشکوک به ابتلاء به ویروس کرونا، طرح ملی غربالگری است که طی آن، کارشناسان شبکه بهداشت و با استفاده از شماره تماس افراد در سیستم یکپارچه بهداشت، با آنان ارتباط گرفته و از وضعیت سلامتی جسمی و احتمال ابتلاء آنان به علائم کرونا آگاهی پیدا می‌کنند.

وی اظهار کرد: طی هفته گذشته، بیش از ۲۱۰ هزار نفر از شهروندان شهرستان ورامین درطرح غربالگری شرکت کرده و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان راهنمایی‌های لازم را به آنان ارائه کرده‌اند.

فرماندار شهرستان ورامین گفت: با وجود تمامی تلاش‌های صورت گرفته، عده‌ای از شهروندان ورامینی نیز به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند که تمامی مراحل تدفین  این افراد، بر اساس موازین شرعی انجام می‌شود.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =