ابتلا به کرونا انگ نیست

همدان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: مبتلا شدن به ویروس کرونا انگ نیست بنابراین نباید نسبت به این موضوع حساسیت نشان داد.

منوچهر کرمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ابتلا به کرونا همانند سرما خوردگی و سایر بیماری های تنفسی است که در هر خانواده ای برای هر گروه سنی و هر طبقه اجتماعی اعم شهر و روستا، پیر و جوان، زن و مرد اتفاق می افتد.

وی با تاکید بر اینکه نباید به بیماران و خانواده های افراد مبتلا به ویروس کرونا بی حرمتی کرد ادامه داد: افرادی که مسائل و نکات بهداشتی را رعایت می کنند نباید نگران همسایگی با فرد کرونایی باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: از آنجایی که ابتلای تعداد بالایی از مردم، کیفیت ارائه خدمات بیمارستانی را پایین می آورد بنابراین رویکرد بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان جلوگیری یا قطع زنجیره انتقال بیماری است از این رو رعایت نکات بهداشتی برای تمامی افراد جامعه به ویژه خانواده افراد مبتلا ضروری است.

کرمی در خانه ماندن، اجتناب از هر گونه ملاقات بعد از ترخیص از بیمارستان، نگهداری از فرد بیمار در دوران نقاهت در یک اتاق جداگانه، شستشوی مکرر دست ها، استفاده از ماسک توسط بیمار و اعضای خانواده را از نکات مهم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا دانست.

وی بیان کرد: به منظور پیشگیری از انتقال بیماری کرونا به اطرافیان جانباختگان ناشی از این ویروس، خانواده متوفی، غسالان و تدفین کننده ها موارد قطعی ابتلا به ویروس کرونا، مشمول دفن بهداشتی می شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: همچنین علاوه بر این همه موارد با کوچکترین شک ابتلا، حتی اگر دلیل مرگ سایر بیماری ها باشد دفن بهداشتی می شوند.

به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۴۴ هزار و ۶۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲ هزار و ۸۹۸ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۴ هزار و ۶۵۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha