گلریزان یک میلیارد تومانی قمی‌ها برای مبارزه با کرونا

قم – ایرنا - رئیس ستاد کمک‌های مردمی قرارگاه کریمه اهل بیت(س) قم گفت: تاکنون ۱۰ میلیارد ریال کمک‌های مردمی در گلریزان مجازی ویژه مبارزه با کرونا جمع آوری شده است که انتظار داریم این رقم تا ۱۰ برابر افزایش یابد.

محمود پارچه باف روز یکشنبه در حاشیه بازدید آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور از قرارگاه مردمی کریمه اهل بیت(س) افزود: با توجه به شرایط فعلی اقتصادی ناشی از شیوع کرونا و فشار به قشرهای مختلف مردمی، این ستاد در تلاش است تا علاوه بر اقدامات لازم در مقابله با کرونا، بخشی از کمک ها را در اختیار نیازمندان قرار دهد.

وی با تاکید بر ضرورت اجتناب از کارهای موازی توسط گروه های مردمی گفت: آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) نیز قرار شد آشپزخانه حرم را در اختیار این ستاد قرار دهد تا یک وعده غذا در هفته برای بیماران طبخ کنیم.

رئیس ستاد کمک‌های مردمی قرارگاه کریمه اهل بیت(س) قم با اشاره به تلاش های انجام شده برای تامین بخشی از ماسک مورد نیاز استان افزود: یکی از دغدغه های مهم تهیه ماسک و اقلام پزشکی بود که سه کارگاه فعال با حضور ۱۰۰ نفر از بانوان توسط بسیج دانشجویی استان شکل گرفته است که در این کارگاه ها روزانه ۸ هزار ماسک تولید می شود.

پارچه باف افزود: در حمایت از نیازمندان پنج هزار مورد سبد کالا از سوی سپاه و پنج هزار سبد کالا از سوی اوقاف تهیه شد و کمیته امداد تلاش کرده است این موازی کاری ها از بین برود.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی لازم برای سوق دادن کمک های مردمی به اقشار ضعیف جامعه با حفظ عزت و کرامت این عزیزان، برای تامین بخشی از مایحتاج آنان صورت گرفته است.

پارچه باف همچنین با اشاره به عملکرد ای ستاد مردمی در کمک به سیل زدگان لرستان در سال ۹۸ اظهار داشت: در جریان سیل ۹۸، مردم قم خوب درخشیدند و با هماهنگی سپاه علی ابن ابیطالب استان، کمک به سیل زدگان لرستان در دستور کار قرار گرفت که تا پیش از شیوع کرونا و توقف فعالیت این ستاد در آن استان، ۱۰۵ واحد مسکن در لرستان تحویل داده شد.

به گزارش ایرنا، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز شنبه اعلام کرد: تاکنون ۳۵۴۰۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۵۱۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور ادامه داد: به دنبال گسترش طرح بسیج ملی مقابله با کرونا تا امروز بیش از ۵۷ میلیون نفر از مردم کشور با ثبت نام در این طرح ملی تحت غربالگری قرار گرفته‌اند. بر اساس یافته های قطعی آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز ۹ فروردین ۱۳۹۹ در کشور، ۳۰۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و تعداد بیماران مبتلا شده به این بیماری به ۳۵۴۰۸ نفر رسید.

همچنین خوشبختانه تاکنون ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده اند  و در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز از وجود ۲۵۱۷ نفر در کشور محروم شده ایم.

طبق آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت، ۳۲۰۶ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =