۱۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۱
کد خبرنگار: 1008
کد خبر: 83731547
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تداوم تولید و عرضه مواد ضدعفونی کننده در ارس

تبریز - ایرنا - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: تولید و عرضه مواد ضدعفونی کننده جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا با جدیت در ارس تداوم دارد.

محسن نریمان روز یکشنبه در بازدید از چند واحد تولیدی مستقر در منطقه آزاد ارس با بیان اینکه شرکت های فعال در منطقه آزاد ارس از تمامی ظرفیت های موجود برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استفاده می کند، اظهار کرد: تعدادی از شرکت های تولیدی ارس با هدف تامین بخشی از نیاز کشور ضمن تغییر خطوط خود  تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده آغاز کرده اند و این روند همچنان ادامه دارد.

نریمان با تاکید بر تداوم تولید مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح در شرکت های این منطقه گفت: این شرکت روزانه ۱۰۰ هزار عدد اسپری و محلول ضدعفونی کننده تولید می کند که با حمایت و تامین الکل مورد نیاز می تواند میزان تولید خود را تا دو برابر افزایش دهد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در بازدید از شرکت پاناچوب با اشاره به تولید الکل ۹۶ درصد در این واحد گفت: در صورت کمک به تامین مواد اولیه و اخذ مجوزهای لازم این شرکت توان تامین اتانول مورد نیاز شرکت های تولید کننده مواد ضدعفونی کننده سطح منطقه را دارد.

نریمان در این بازدیدها ضمن اشاره به اینکه منطقه ازاد ارس واحدهای دیگری را نیز اماده کرده است که بتواند تجهیزات و ملزومات مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا را تامین کند، افزود: هماهنگی های خوبی در سطح استان، ستاد مقابله با کرونا، مقامات امنیتی، شورای تامین و سایر نهادهای مسئول برقرار است تا بتوانیم با تلاش مضاعف نیازهای کشور را با اعمال سیاست های لازم حل کنیم. 

بازدید از شرکت تولیدی آذرستارخان ارس یکی دیگر ازبرنامه های مدیرعامل منظقه آزاد ارس بود. این شرکت که قبلا در زمینه تولید کت و شلوار مردانه فعالیت داشت با توجه به نیاز کشور به تولید ماسک پرداخته است و در حال حاضر روزانه ۵۰۰ عدد ماسک تولید می کند.

به گزارش ایرنا، سازمان منطقه آزاد ارس در روزهای اخیر علاوه بر تشکیل ستاد مقابله با کرونا، اقدامات متعددی در خصوص گندزدایی، ضدعفونی کردن اماکن عمومی و سطح شهر و ادارات، اطلاع رسانی عمومی نسبت به رعایت الزامات بهداشت عمومی جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام داده است.

منطقه آزاد ارس با بیش از ۷۰ هزار هکتار وسعت در ۱۳۰ کیلومتری شمال غرب تبریز به مرکزیت شهر جلفا واقع شده است.

منطقه آزاد ارس در ۱۳۰ کیلومتری شمال غرب تبریز واقع شده و در چهار بخش منفصل در شمالغرب ایران و نقطه صفر مرزی در مجاورت با کشورهای ارمنستان، آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان و کنار رود مرزی ارس استقرار یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =