کشفیات مواد مخدر در چهارمحال وبختیاری ۲۴درصد افزایش یافت

شهرکرد- ایرنا- رییس پلیس مبارزه با موادمخدر چهارمحال و بختیاری از افزایش ۲۴ درصدی کشفیات موادمخدر استان در طول سال ۹۸ خبر داد.

سرهنگ سلیمان ریاحی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سال گذشته بیش از ۳ تن مواد مخدر در راستای اجرای طرح‌های پاکسازی نقاط آلوده استان و کنترل محورهای مواصلاتی استان کشف و ضبط شد.

وی، با تاکید بر اینکه بیشترین میزان موادمخدر کشف شده در استان مواد مخدر سنتی بود، افزود: ترانزیتی بودن محورهای مواصلاتی استان، هوشیاری پلیس و اجرای مستمر طرح‌های کنترل محورهای مواصلاتی و شناسایی مناطق پرخطر ،از مهمترین دلایل افزایش کشفیات موادمخدر بوده است.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر چهارمحال و بختیاری، با اشاره به افزایش ۸۵ درصدی توقیف خودرو در این مدت در استان اظهار داشت: در این مدت ۶۵ دستگاه خودرو از قاچاقچیان موادمخدر توقیف شد.

وی افزود: در این مدت ۵۰ کارگاه آموزشی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس، ادارات و دانشگاه‌های استان و همچنین برای رانندگان برگزار شد، که در این دوره‌ها بیش از ۴ هزار نفر شرکت کردند.

ریاحی همچنین به پلمپ ۳۰ باب منزل و مغازه که در خصوص تهیه و توزیع مواد مخدر فعال بودند، در سال گذشته اشاره کرد.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری از افزایش ۴۷ درصدی کشفیات مواد مخدر از ابتدای امسال خبر داد و گفت: در سالجاری بیش از ۱۲۲ کیلوگرم موادمخدر در استان کشف و ضبط شد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۴۷ هزار نفر است و راه‌های این استان اکنون به عنوان محورهای ترانزیتی مرکز به جنوب مطرح است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =