فعالیت فروشگاه‌های اینترنتی بدون مجوز در مهاباد ممنوع است

مهاباد- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گفت: هرگونه فعالیت فروشگاه‌های اینترنتی بدون مجوز در این شهرستان ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

محمد جهین روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در روزهای اخیر  بر اساس دستور ستاد مقابله با کرونای این شهرستان برخی واحدهای صنفی تعطیل شده و به همین خاطر برخی افراد سودجو بدون اخذ مجوز اقدام به دایر کردن فروشگاه‌های اینترنتی کرده‌اند.

وی اضافه کرد: هرگونه فعالیت توزیع و پخش اقلام مختلف باید پس از اخذ مجوز لازم از مراجع مرتبط صورت گیرد و شهروندان باید از خرید اقلام مختلف از این گونه فروشگاه‌های فاقد مجوزخودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون تنها ۲ شرکت بازاریابی در مهاباد مجوز فعالیت دارد، افزود: ۶ درخواست جدید مجوز فروشگاه اینترنتی نیز به این اداره ارسال شده که سعی می‌شود با توجه به شرایط موجود، واگذاری مجوز لازم به این درخواست‌ها تسریع شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد با اشاره به نظارت مستمر بر بازار این شهرستان گفت: بازرسان اماکن، اتاق اصناف و بهداشت محیط در ۲ شیفت صبح و عصر در این شهرستان فعال هستند و با هرگونه تخلف صنفی برخورد قانونی می‌کنند. 

وی ادامه داد: از ابتدای ابلاغ محدودیت‌های ستاد مبارزه با کرونا تاکنون بیش از ۶۰ واحد صنفی متخلف از جمله قلیان‌سراها، مراکز بازی رایانه‌ای، غذاخوری و فروشگاه‌های اقلام بهداشتی در سطح شهرستان توسط گشت‌های مشترک پلمب شده‌ که از این تعداد ۱۵ مورد طی ۴۸ ساعت اخیر بوده است.

«جهین»، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده فعالیت غذاخوری، رستوران، قلیان‌سرا و هر واحد صنفی دیگر که از قبل فعالیت آنها محدود شده، مراتب را به شماره تلفن‌های ۱۲۴ و ۴۲۴۴۹۹۷۴ گزارش دهند.

فعالیت واحدهای صنفی مهاباد در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونای این شهرستان از سه هفته قبل تعطیل اعلام شده‌است.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت تاکنون ۳۶ مورد مبتلا به بیماری کرونا داشته و از این تعداد نیز ۳ نفر فوت شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha