۱۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۸
کد خبرنگار: 1374
کد خبر: 83731423
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت سامانه بارشی در استان اصفهان ادامه دارد

اصفهان-ایرنا- فعالیت سامانه بارشی همراه با بارش تگرگ، برف و باران در ارتفاعات استان اصفهان در شبانه روز آتی ادامه دارد.

نقشه‌های اداره کل هواشناسی اصفهان بیانگر فعالیت سامانه ناپایدار تا اواسط هفته بر روی استان است و بر این اساس در  این مدت در اکثر مناطق استان وضعیت جوی به‌صورت افزایش ابر، گاهی وزش باد تااندازه‌ای شدید و رگبار و رعدوبرق به ویژه در نیمه غربی استان و احتمال تگرگ در مناطق مستعد پیش‌بینی می شود.

 بارش‌ها در اکثر مناطق استان به ویژه غرب و جنوب استان و  روز یکشنبه و دوشنبه در مناطق جنوب، شرق،  شمال و تاحدی مرکز استان خواهد بود و در ارتفاعات غربی استان بارش به‌صورت برف خواهد بود.

همچنین در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه وزش باد گاهی شدید خواهد بود و بیشینه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق استان  ۲تا۳ درجه کاهش وکمینه ۲تا۳ درجه افزایش خواهد داشت.

 کارشناس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان نیز در مورد وضعیت کیفی هوای این استان به ایرنا گفت: میانگین شاخص کیفی هوای شهر اصفهان امروز در ایستگاه‌های مراقبت دائم، طبق اعلام نرم افزار مرکز پایش این اداره کل امروز تا ساعت ۱۰ صبح با میانگین ۸۳ در وضعیت سالم ثبت شد.

محمود مزارع در گفت و گو با ایرنا افزود: وضعیت هوای شهر اصفهان امروز در میدان احمدآباد ۵۸ (AQI)  سالم، خیابان استانداری ۱۱۴ ناسالم برای گروه‌های حساس و خیابان دانشگاه ۹۳سالم و بزرگراه خرازی ۶۶ در وضعیت سالم ثبت شده است.

شاخص کیفی هوا( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منواکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرو متر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است را تبدیل به یک عدد بدون واحد می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha