هنیه مقابله با کرونا را به خاطر محاصره غزه سخت‌ خواند

اصفهان - ایرنا - رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: محاصره غزه و کرانه باختری مقابله با ویروس کرونا را در این مناطق سخت تر کرده است و در این شرایط همه طرف‌ها باید با افزایش تلاش خود، تعهداتشان را در قبال مردم فلسطین عملی کنند.

به گزارش روز پایگاه اطلاع رسانی حماس «اسماعیل هنیه» این مطلب را در دیدار با «نیکولای میلادینوف» نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور خاورمیانه بیان کرد که به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد.  

در این دیدار رئیس دفتر سیاسی حماس شرایط فعلی را که فلسطینیان در نوار غزه و کرانه باختری و اردوگاه های پناهندگان و آوارگان فلسطینی با آن مواجه هستند و همچنین تاثیرات محاصره غزه و کرانه باختری را بر تشدید شدن شرایط موجود برای میلادینوف تشریح کرد.   

رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به کمک‌ برخی کشورها به مردم فلسطین تاکید کرد: مرحله فعلی مستلزم تلاش همه طرفین و انجام تعهدات آنها در قبال مردم فلسطین است.

وی افزود: در این مرحله حساس سطح همکاری و هماهنگی و تدوین برنامه های مشترک باید به بالاترین سطح برسد.

نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور خاورمیانه نیز در این گفت و گوی ویدئویی تلاش های این سازمان برای کمک به مردم فلسطین و هماهنگی های انجام شده با سازمان بهداشت جهانی را برای تامین امکانات مورد نیاز بهداشتی جهت ساکنان سرزمین های اشغالی تشریح کرد.

در پایان این گفت و گو طرفین بر لزوم ارتباط مستمر و انجام کار و هماهنگی مشترک برای مقابله با خطرات موجود تاکید کردند.  

بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت تاکنون ۱۰۴ نفر در فلسطین به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.  

 غزه از سال ۲۰۰۷ توسط نیروهای اشغالگر در محاصره قرار دارد و بنا به گفته " جمال الخضری " نماینده مجلس فلسطین و رئیس کمیته مردمی مقابله با محاصره غزه این موضوع باعث شده تا میزان فقر در این منطقه از مرز ۸۵ درصد عبور کند.  

غزه از ۱۴ سال پیش تحت محاصره نظامیان رژیم صهیونیستی است و آنان از ورود غذا و دارو به این منطقه جلوگیری می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha