پلمب ۷۴ واحد صنفی متخلف در شرق گلستان

گنبدکاووس - ایرنا - بر اساس اعلام فرمانداران گنبدکاووس، آزادشهرو کلاله در ۲۴ ساعت گذشته ۷۴ واحد صنفی متخلف به دلیل بی‌توجهی به اطلاعیه‌های طرح کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا در این شهرستان‌ها پلمب شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس روز یکشنبه گفت: با آغاز اجرای طرح ملی کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا از هشتم فروردین، اطلاع رسانی در زمینه رعایت مصوبات قانونی ستاد مقابله با کرونا و توجه به سلامت شهروندان به اتحادیه‌ها صنفی و زیرمجموعه‌های آنها در شهرستان تشدید شد.

عبدالقدیر کریمی با قدردانی از همراهی و همکاری تعدادی زیادی از اصناف در رعایت قوانین، اظهار داشت: در سرکشی‌های انجام شده روز گذشته بازرسان واحدهای مرتبط با همکاری پلیس اماکن نیروی انتظامی ۵۸ واحد صنفی متخلف شامل یک پاساژ با ۵۰ واحد و هشت واحد صنفی دیگر که به اخطارهای قبلی و مصوبات ستاد مقابله با ویروس کرونا بی‌توجهی کرده بودند، پلمب شد و بر اساس قانون تا یک ماه آینده حق بازگشایی و فعالیت مجدد را ندارند.

فرماندار گنبدکاووس گفت: فروشگاه‌های مواد خوراکی، مراکز بهداشتی و درمانی، داروخانه‌ها، جایگاه‌های عرضه بنزین و مراکز خدماتی برای تامین مایحتاج مردم دایر است و تمام اصنافی که ضرورتی در فعالیت آنها در این زمان دیده نمی‌شود، باید تعطیل باشند.

فرماندار آزادشهر هم گفت: کمیته‌ای متشکل از فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان، اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و اماکن نیروی انتظامی برای برخورد با اصناف متخلف تشکیل شده و با جدیت در حال گشت زنی در بازار و پلمب واحدهای صنفی متخلف است.

سید رسول حسینی افزود: این کمیته در ۲۴ ساعت گذشته با حضور در بازار آزادشهر ۹ واحد صنفی متخلف را پلمب کرد. 

وی اظهارداشت: در روزهای گذشته نیز هشت واحد متخلف دیگر توسط این کمیته پلمب شده بود.

علی اصغر بیانی فرماندار کلاله نیز گفت: با همکاری اداره صمت، دادستانی، نیروی انتظامی، اتاق اصناف، تعزیرات و شبکه بهداشت، ۷ واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن این دستورالعمل به مدت یک ماه پلمب شد.

سه شهرستان گنبدکاووس، کلاله و آزادشهر با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =